INFO :

 
 
 
 
Napísali o nás : článok uverejnený 21.10.2014 na web stranke  https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2014/10/21/vitazny-vikend-vrbovskej-akademie/
 

Víťazný víkend vrbovskej akadémie

 

Mladí futbalisti z akadémie Jozefa Adamca majú za sebou ďalší úspešný víkend. Zaznamenali počas neho päť víťazstiev s celkovým skóre 31:5!

Dorastenci Centra futbalovej mládeže J. Adamca pri MFK Vrbové vyhrali v zápase štvrtej ligy Severozápad nad Trenčianskymi Stankovcami 8:1 (Macháč 4, Šurin 2, Jančovič, Škamla) a vrbovská rezerva zdolala v zápase OM, skupina „B“ Siladice 4:1 (Koprna 2, P. Jakubek, D. Sedláček).

Darilo sa aj žiakom v tretej lige, skupina Stred. Mladší žiaci zdolali Topoľčany “B” 8:2 (Matúš Valo 4, Šimon Valo, Kubica, Kravarik a Klampár) a starší vyhrali nad rezervou Topoľčian 7:0 (Hečko 4, Gono, Minárik a Majkut). Bodovala aj prípravka MFK, ktorá vyhrala v Jalšovom 4:1 (Lenický, Zifčák, Klampár a Kubica).

 

Turnaj výberov mladších žiakov v Ružindole 22.5.2014, ktorý organizoval ObFZ Trnava za účasti ObFZ Bratislava mesto, OFS Brno a OFS Vyškov.

Výberu sa zúčastnili aj dvaja naši nádejní futbalisti Patrik Patres Varga a Samuel Valo. Obaja strelili súperom po jednom góle.

ObFZ Trnava sa umiestnil na peknom druhom mieste za OFS Brno.

 

                                   

TRÉNINGY BRANKÁROV: každý pondelok na štadióne MFK Vrbové,začíname 17.03.2014 pod vedením Martina Sedláčka! rozdelenie do skupín: 16:00 - 17:00 (zraz 15:45) prípravka, mladší žiaci: Paulína Tonkovičová, Adam Tonkovič, Tomáš Beňuš, Matúš Moravčík 17:15 - 18:15 (zraz 17:00) starší žiaci, dorast: Michal Košinár, Matúš Hečko, Tomáš Bielik, Filip Beluský, Daniel Kunic, Oliver Miklovič, Simon Amcha

 

 

Napísali o nás...

článok uverejnený v Piešťanskom Týždni č.14

 

článok uverejnený 12.3.2014 na web stranke https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2014/03/12/vrbovska-mlad-na-bronzovej-priecke/

Vrbovská mlaď na bronzovej priečke

Futbalové družstvo mladších žiakov do 13 rokov  z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca, za ktoré hrajú futbalové nádeje z Vrbového a Trebatíc,  obsadilo na medzinárodnom turnaji MŠK Cup 2014 v Považskej Bystrici v konkurencii siedmich družstiev tretie miesto.

Hralo sa systémom každý s každým po 16 minút. Vrbovčania podľahli Púchovu 0:4, remizovali s domácim MŠK P.Bystrica “A” 2:2 (góly CFM dali Matúš Valo a Šimon Valo), MŠK P.Bystrica “B” 1:1 a so Vsetínom 2:2 (Patrik Varga a Samuel Valo). Vo zvyšných dvoch stretnutiach vyhrali. Juventus Závodie zdolali 2:0 (Aleš Orviský a Šimon Valo) a FŠ RH Moravany 4:1 ( Matúš Valo 2, Patrik Varga a Samuel Valo).

Turnaj vyhral MŠK P. Bystrica “A” pred Púchovom, Vrbovým, Moravanmi, Vsetínom, Závodím a P. Bystrica “B”.

 

článok uverejnený 2.2.2014 na web stranke  https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2014/02/02/prvenstvo-putuje-vrboveho/

Prvenstvo putuje do Vrbového

V prvú februárovú nedeľu sa uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v Krakovanoch dorastenecký futbalový turnaj  O pohár starostky obce Ostrov. V konkurencii  šiestich družstiev sa tešili z prvenstva dorastenci z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca  Vrbové „B“.

Najskôr sa hralo v dvoch skupinách systémom každý s každým. Prvé dve družstvá z každej skupiny postúpili do semifinále. Skupinu „A“ vyhrali dorastenci PFK Piešťany „B“, ktorí remizovali s CFM JA Vrbové 2:2 a vyhrali nad Dubovanmi 1:0. Vrbovčanom stačila na postup do semifinále aj bezgólová remíza s Dubovanmi. Skupinu „B“ vyhrala rezerva Vrbového po výhrach 3:1 nad Veľkým Orvišťom a 3:2 nad Piešťanmi „A“. Spolu s nimi postúpilo aj „áčko“ PFK Piešťany, ktoré zdolalo Veľké Orvište 4:0.

V semifinále vyhral PFK Piešťany „B“ nad svojím „áčkom“ 4:3 a CFM JA Vrbové „B“  zdolalo „áčko“ CFM  1:0. V zápase o 5. miesto remizoval  OŠK Dubovany s Ostrovom 1:1, no  na penalty prehral 2:3. V súboji o 3. miesto zdolalo Vrbové „A“ Piešťany „A“ 3:2 a vo finále sa tešili z prvenstva hráči vrbovského „béčka“, ktoré síce v riadnom hracom čase remizovalo  s PFK „B“ 2:2, no na penalty vyhralo 3:2.

 

Prvenstvo putuje do Serede

Vo Vrbovom sa konal v sobotu prvý ročník halového futbalového turnaja mladších žiakov do 13 rokov s názvom CFM JA CUP. Spomedzi piatich  družstiev si najlepšie počínali futbalové nádeje ŠKF Sereď, ktoré vyhrali všetky štyri zápasy.

Mladí Sereďania postupne zdolali Moravany 8:3, Inter Bratislava 7:1, CFM Vrbové „B“ 13:0 a v súboji dvoch dovtedy neporazených družstiev aj vrbovské „áčko“ 2:1. Druhé skončilo Vrbové „A“ po výhrach nad svojím „béčkom“ 4:0, Interom 1:0 a Moravanmi 3:2. Bronzová priečka patrila Interu, ktorý remizoval s Moravanmi 2:2 a nad Vrbovým „B“ vyhral 6:0. Štvrté miesto patrilo FŠRH Moravany po výhre nad Vrbovým „B“ 4:0.

Za najlepšieho  brankára vyhlásili organizátori Tomáša Beňuša z CFM JA Vrbové a najlepším hráčom bol Patrik Sklenár zo Serede.

 
článok uverejnený 10.decembra 2013 na web stránke : https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2013/12/10/adamcovci-bilancovali-aj-hatrlom/
 

“Adamcovci” bilancovali aj s Hatrlom

V jedálni druhej základnej školy vo Vrbovom sa v pondelok podvečer konalo prvé stretnutie hráčov, rodičov a partnerov Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca Trebatice – Vrbové za účelom zhodnotenia pôsobenia  centra v jesennej časti futbalových súťaží.

Úvodné slovo si vzal starosta Trebatíc Juraj Valo, ktorému tak prischla povinnosť privítať špeciálnych hostí stretnutia, ktorými boli gestor centra, ikona česko-slovenského a slovenského futbalu, Jozef Adamec a dvojica odchovancov MFK Vrbové – Petra a Pavla Majerníkovcov, ktorí hrávajú najvyššiu slovenskú súťaž v Dunajskej Strede, respektíve v Zlatých Moravciach. Na stretnutí sa takisto zúčastnili aj zástupcovia partnerov akadémie – firmy J.M.L.I., s.r.o., Burundi s.r.o., Juvamen, Met-Agro a Peter Majerník – stravovacie obchodné služby.

Prvým bodom programu bolo zhodnotenie doterajšieho pôsobenia Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca Trebatice – Vrbové, ktorého cieľom je podľa Vala “vytvorenie centra pre futbalovú mládež pre mikroregión piešťanského okresu” a pokračoval slovami o zvyšujúcom sa počte mladých futbalistov, ktorí momentálne pôsobia v centre.

Slovo po starostovi Trebatíc si prevzal primátor Vrbového Ján Jánoška, ktorý predstavil doterajšie ekonomické pôsobenie centra a dodal, že “predpokladané výdavky za obdobie od vzniku centra 1.7.2013 do konca novembra sa podarilo vykryť zo sponzorských a rodičovských príspevkov”.

Najdôležitejším bodom programu z pohľadu samotných hráčov, ich rodičov, ale aj trénerov bolo zhodnotenie jesennej časti všetkých šiestich mužstiev pôsobiacich pod hlavičkou Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca. Ako prvý sa prihovoril prítomným tréner prípravky pôsobiacej v Trebaticiach Martin Směřička a poďakoval rodičom chlapcov, ktorých vozia z Trebatíc na tréningy do Vrbového. Po ňom prišiel rad na trénera mladších žiakov Juraja Kuťku, pod ktorého vedením mladí futbalisti bez prehry suverénne vedú tretiu ligu s impozantným skóre 77:5. Spokojnosť s umiestnením vyjadril aj tréner starších žiakov Tomáš Andrísek, mrzel ho však fakt, že chlapci v zápasoch s vedúcimi družstvami nebodovali naplno a nie sú bližšie k postupu do vyššej ligy. Tréneri oboch dorasteneckých mužstiev Martin Směřička a Vladimír Hornáček – ktorý zastáva funkciu šéftrénera centra, ocenili vysokú tréningovú účasť svojich zverencov, zároveň však vyjadrili nespokojnosť s niektorými zápasovými výkonmi a taktiež aj nespokojnosť s porušovaním životosprávy. Po hodnotení trénerov nasledovalo prekvapenie pre hráčov v podobe vyhlásenia najužitočnejších hráčov a hráčov s najvyššou účasťou na tréningoch. Ceny im odovzdali Peter Majerník a Jozef Adamec, čo by každého z ocenených, ale aj tých, na ktorých sa nedostalo, malo povzbudiť do ďalšej práce a zameraniu sa na zlepšovanie a rozvoj svojich futbalových, či ľudských kvalít.

Ocenenia si prevzali: Kristián Dadík - prípravka Trebatice

                                     Tomáš Beňuš – prípravka Vrbové

                                     Patrik Majkút – mladší žiaci

                                     Matúš Valo – mladší žiaci

                                     Alexander Koprna – starší žiaci

                                     Adrien Amcha – starší žiaci

                                     Michal Líška – dorast Trebatice

                                     Matej Pažík – dorast Trebatice

                                     Peter Kapičák – dorast Vrbové

                                     Patrik Škamla – dorast Vrbové

.

Po odovzdávaní cien vystúpil aj predseda výkonného výboru CFM JA Jozef Svetlík. Ten zhrnul ciele centra v krátkodobom i dlhodobom horizonte. Predseda vyjadril vieru v stabilizáciu realizačných tímov a rozšírenie štruktúry mužstiev o mladší dorast, ktorá však ide ruka v ruke s rozšírením spolupráce centra s okolitými klubmi z mikroregiónu a tým aj možnosťou presadiť sa hráčom iných klubov do tímov z centra futbalovej mládeže.

Konečné slovo mal opäť Juraj Valo, ktorý prítomným predstavil aj nové logo Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca a poprial centru do budúcnosti veľa úspešných rokov. Ďalšie slávnostné stretnutie hráčov, rodičov a partnerov Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca Trebatice – Vrbové by sa malo konať po ukončení letnej časti sezóny.

Pozrite si aj foto z akcie : https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2013/12/10/adamcovci-bilancovali-aj-hatrlom/?show=slide

 

Staršie články :

článok uverejnený 2.novembra 2013 na web stránke : https://sportnoviny.dennikrelax.sk/2013/11/02/priprave-uspesnejsi-adamcovci/

V príprave úspešnejší „Adamcovci“

Futbaloví žiaci PFK  Piešťany hrajú v druhej najvyššej slovenskej súťaži a ich rovesníci z Trebatíc a Vrbového reprezentujú Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca Vrbové v tretej lige. Keďže v majstrovskom zápase sa z tohto dôvodu stretnúť nemôžu, dohodli si priateľské.

Zápasy starších i mladších žiakov sa hrali na umelej tráve a pri umelom osvetlení v Piešťanoch. V oboch zápasoch ťahali piešťanské nádeje za kratší koniec. Starší žiaci PFK Piešťany podľahli hráčom z Adamcovej akadémie 2:4 (Blahuta, Chmelina – Koprna 3, Šiška) a mladší žiaci  1:2 (M. Strelec – S. Valo 2). Kým Vrbovčania už v tretej lige jesennú časť dohrali, pre obe piešťanské družstvá boli tieto stretnutia prípravou na nedeľňajšie súboje 14. kola druhej ligy v Trnave s Lokomotívou.

Článok ktorý sa oplatí prečítať !!! Prevzaté zo stránky Západoslovenského futbalového zväzu www.zsfz.sk

Kde sa kedysi hádzali sekery, dnes vychovávajú futbalistov. Príklad z Vrbového a Trebatíc je ukážkový.

21 August 2013

 

trakovice 009

Kde sa kedysi hádzali sekery, nie je dnes ani stopy po nevraživosti. Z Vrbového do Trebatíc to máte dva-tri kilometre, veľkí a nezmieriteľní rivali si tu podali ruky, aby sa spojili pre futbal. Z krásnej myšlienky budú profitovať nastupujúce generácie.
V regióne, ktorý dýcha futbalom, by ste márne hľadali väčšiu osobnosť, než akou je Jozef Adamec. Rodák z Vrbového je štvornásobným kráľom česko-slovenskej ligy a práve Jozef Adamec prepožičal svoje meno centru futbalovej mládeže, ktoré má za cieľ vychovávať možno aj nových “Hatrlovcov” v spádovej oblasti Mikroregiónu Nad Holeškou, kam patrí jedenásť obcí v okolí Vrbového a Trebatíc.
“Sme malá obec, máme 1 380 obyvateľov, myšlienka vytvorenia futbalového centra v nás dozrievala dlho, až nakoniec uzrela svetlo sveta,” začal zaujímavú diskusiu na vďačnú tému výchovy a podpory mladých talentov starosta Trebatíc Juraj Valo. “Sám mám chlapcov-futbalistov, mali sme teda možnosť vidieť, ako sa kde robí s mládežou a aj tieto skúsenosti by sme chceli teraz využiť. Ako starosta obce aj funkcionár nášho klubu som sa zase pravidelne potýkal s problémom zabezpečenia dostatočného počtu mládežníckych družstiev, ktoré si žiadalo systémové riešenie. Som presvedčený, že vytvorenie Centra talentovaných detí Jozefa Adamca ním určite bude. Máme za sebou kus roboty, založili sme združenie, ktoré už má zaregistrované stanovy, vytvorili sme výkonný výbor, najpodstatnejších je ale tých šesť mládežníckych družstiev, v ktorých máme v tejto chvíli zaregistrovaných 96 detí,” vyrátal Juraj Valo základné informácie.
Hoci nie všetko išlo od začiatku ideálne a ani partnera do zaujímavého spolku nenašli v Trebaticiach hneď na prvý raz, dnes všetko klape ako má. Spoločnú reč našli s Vrbovým. “Sám som hrával futbal, viem preto veľmi dobre, čo všetko obnáša tento kolotoč okolo lopty,” hovorí ďalej primátor Vrbového Ján Jánoška. “Táto myšlienky vytvorenia futbalového centra výchovy detí by bez podpory samosprávy nemala veľkú šancu. Ponuku na partnerstvo sme dôkladne zvážili a radi prijali, aj preto verím, že centrum bude fungovať k spokojnosti všetkých zainteresovaných. Vo Vrbovom sme od septembra vytvorili na I. Základnej škole športovú triedu so zameraním na futbal a volejbal, čo ešte viac podčiarkuje náš zámer serióznej práce s výchovou detí, z ktorých chceme mať v prvom rade dobrých a šikovných ľudí a, samozrejme, tiež futbalistov,” vysvetľuje Ján Jánoška svoj pohľad, v ktorom nezaprie ani minulosť učiteľa.
Odborný front pri výchove talentov v Centre futbalovej mládeže Jozefa Adamca zastrešuje z pozície šéftrénera Vladimír Hornáček. Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu sa venuje futbalovej omladine spolu s ďalšími tromi trénermi. “Dôraz pri ich výbere sme kládli napríklad aj na trénerskú kvalifikáciu, kritériom bola minimálne licencia B, ak totiž máme mať nároky na deti, ich rodičia musia mať záruky, že už tréningový proces bude spĺňať požadované kritéria. Naši tréneri sa permanentne vzdelávajú, vedú si dôkladné evidencie, dochádzku hráčov, testovanie, pripravujú si tréningové jednotky a predkladajú tiež týždňové, mesačné aj ročné tréningové plány. Hráčom vedú osobné karty, vyhodnocujú prípravné aj majstrovské zápasy, svojim spôsobom sa v našich podmienkach snažíme priblížiť ku kvalite a systému práce v útvaroch talentovanej mládeže,” prezradil Vladimír Hornáček filozofiu z pohľadu šéftrénera v Centre futbalovej mládeže Jozefa Adamca.
Šesť mládežníckych družstiev v Centre futbalovej mládeže Jozefa Adamca hráva majstrovské zápasy – dorastenci vo Vrbovom účinkujú vo IV. lige Severozápad, v Trebaticiach sa hrá VI. liga v rámci súťaží Oblastného futbalového zväzu v Trnave, vo Vrbovom potom starší žiaci a mladší žiaci hrajú III. ligu Stred a prípravky Vrbového aj Trebatíc dokonca súperia v spoločnej súťaži. “V stanovách sú jasne zakotvené ustanovenia o dohode medzi MFK Vrbové a OFK Trebatice, z ktorých je zrejmé, pod ktorou hlavičkou a v ktorej súťaži budú štartovať naše mládežnícke družstvá. Naša vízia je jasná, v horizonte dvoch-troch rokov chceme vytvoriť v 3. lige Západ dvojičku pre starší a mladší dorast,” naznačil smelé ambície futbalového centra podpredseda jeho Výkonného výboru Marián Adamec.
Dôležitou témou sú pri futbale financie, ich otázku riešia aj v Centre futbalovej mládeže Jozefa Adamca. “Ročný rozpočet sa pohybuje na úrovni 22 000 €, vykrývame ho jednak z príspevkov rodičov, potom vďaka podpore oboch zainteresovaných samospráv, a tiež za pomoci našich partnerov,” hovoril na rovinu predseda Výkonného výboru Jozef Svetlík s dovetkom, že aj rozpočet a jeho napĺňanie treba riešiť za pochodu. “Teraz sme napríklad mali veľa práce dať deti dokopy, sú stále prázdniny, do toho prišiel informačný systém, keď sme museli aj rodičov voziť napríklad na matriku, aby sme mohli zaregistrovať deti. Chceme niečo dokázať, bolo treba zaťať zuby. Hoci sme stále vo fáze, že robíme nábory, aj po roku už vidieť prvé výsledky. Teším sa ale na časy, keď budeme mať toľko detí, že budeme môcť robiť výbery,” usmieva sa Jozef Svetlík a večný optimista pridá aj ďalšiu zaujímavú motiváciu. “My nechceme konkurovať veľkým klubom na okolí, chceme si vychovávať vlastných hráčov a verím, že postupne sa k nám budú hlásiť aj deti z bližšieho aj širšieho okolia,” hovorí šéf centra na rovinu. Recept, ktorý utužuje spolupatričnosť ku klubovým farbám, možno z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca odpozerajú aj ďalší. Veď posúďte sami. “Jedenkrát do mesiaca vytvárame spoločné soboty pri domácich zápasoch, na striedačku – raz vo Vrbovom a raz v Trebaticiach, aby sa nám spolu pri futbale aj po ňom stretávali všetci rodičia aj deti v rámci nášho centra,” kladie šéftréner Vladimír Hornáček dôraz na tím, ktorý sa podieľa na obdivuhodnom projekte.
Sedemčlenný výkonný výbor Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca pracuje pod vedením predsedu Jozefa Svetlíka, podpredsedom je Marián Adamec, samosprávu zastupujú primátor Vrbového Ján Jánoška a starosta Trebatíc Juraj Valo, ďalšími členmi sú šéftréner Vladimír Hornáček, riaditeľ I. Základnej školy vo Vrbovom Jaroslav Tomčík a Andrej Varga má na starosti správu webovej stránky (www.cfm-ja.webnode.sk), ktorá je dôležitou súčasťou fungovania z pohľadu celkovej informovanosti rodičov aj detí.
“Projekt, ktorý spojil futbalové kluby Vrbového a Trebatíc, je obdivuhodný a zároveň ukazuje cestu, ktorou možno tiež ísť pri výchove mladých futbalistov. Ak sa spoja sily a prostriedky, dá sa naozaj dokázať veľa, príklad a fungovanie tohto centra hovorí nakoniec najlepšie za všetky komentáre,” komentoval podnetné stretnutie s členmi Výkonného výboru Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Titulná snímka je z utorkového predstavenia Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca, na ktoré bol prizvaný aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu – zľava Marián Adamec, Vladimír Hornáček, Juraj Valo, Ján Jánoška, Ladislav Gádoši a Jozef Svetlík.

 

 
 

Novinky

Športová trieda

04.08.2013 11:20
                        Základná škola, Školská...