Starší žiaci - 2.liga 

STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
12.04. (utorok) štadión OFK Trebatice o 16:00, zraz 15:45!
13.04. (streda) štadión MFK Vrbové o 15:30, zraz 15:20!
14.04. (štvrtok) štadión MFK Vrbové o 16:00, zraz 15:50!
15.04. (piatok) štadión OFK Trebatice o 17:00, zraz 16:50!
17.04. (nedeľa) štadión MFK Vrbové; MZ MFK Skalica o 10:00, zraz 09:00!
 

STARŠÍ ŽIACI:
ČFK Nitra - CFM JA 1:0 (0:0)

Opäť ďalšia futbalová facka a opäť sme si ju dali sami. To je až neuveriteľné akú smolu máme túto sezónu. Po prvom polčase malo byť vymaľované, 0:3 a zápas sa mal už len dohrávať! Aj na zlom ihrisku sme pôsobili futbalovo, snažili sa o kombinácie, herne sme dominovali, no z Nitry odchádzame s prázdnymi rukami! Naša veľká snaha, odhodlanie neboli opäť odmenené...a všetkých nás to zráža na kolená! Ja osobne som bol neskutočne sklamaný, zdrvený, rozčarovaný, bez energie, chuti ďalej pracovať...proste totálne rozladený a frustrovaný!!!!! A ešte viac mi bolo ľúto chlapcov, ktorí na sebe svedomito pracujú, na tréningoch mi chodia vo fantastickom počte cca 18 hráčov! Takú účasť mi môže závidieť aj Real Madrid, Bayern Mníchov, či iný európsky veľkoklub!!! Museli sme stráviť ďalšiu prehru, ale za výkon, ktorý sme predviedli, musíme mať hlavu hore.
Ideme ďalej a ešte viac sa musíme zomknúť, viac zamakať, dať do tréningov úplne maximum...veď sme silný tím!!!
Pome CFM JA!!! S pozdravom ešte viac namotivovaný tréner 
P.S.: ďakujem, že ste ma podržali!!!

 
 

STARŠÍ ŽIACI - majstrovský zápas 06.03.2016:

MŠK Považská Bystrica - CFM JA 3:0 (2:0)

Po dlhej zimnej prestávke sme sa konečne dočkali a nastúpili na prvý majstrovský zápas v odvetnej časti. Hrali sme na umelej tráve proti ťažkému súperovi. Oba tímy nasadili od začiatku vysoké tempo, ktoré dokázali udržať do posledného hvizdu rozhodcu. Stretnutie neprinieslo až toľko futbalovej krásy, no zdobila ho bojovnosť a túžba po víťazstve. My sme si vypracovali ako prví dve dobré gólové príležitosti, no bez úspechu a opäť sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš. Do prestávky nás domáci ešte raz potrestali a odchádzali do šatne so sľubným náskokom. Po zmene strán sme sa síce snažili otočiť nepriaznivý stav, ale vo finálnej fáze sme boli bezzubí. Súper nám dal lekciu z efektivity, a preto sa tešil z troch bodov. Do zápasu sme nastupovali odhodlane, ale vlastnými chybami, nedôslednosťou a slabým dôrazom v zakončení sme sa pripravili o lepší výsledok!!!

zostava: Baláž, P.Krajčík,Blaško, Š.Valo, Motúz, Bero, S.Valo, Varga, Majkút, M.Valo, Minárik 
striedali: K.Krajčík, Valko, Malina, Treskoň, Orviský, Reško

 
 
 

STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 27.02.2016 - zápas zhodnotil asistent trénera Šimon Pažík:

CFM JA - AFC Nové Mesto 4:2 (1:0)
góly: Majkút 2, Reško, Š.Valo

Úvod zápasu sa niesol v predvedení našich triviálnych chýb v obrane, či v zálohe. Viackrát opakovaná veta počas predzápasovej prípravy vyšla na zmar. Citujem: prvé tri prihrávky si dajte jednoduché, kľudne aj na viac dotykov ,len aby ste sa dobre naladili a dostali do zápasu. Namiesto toho sme videli zbrklé odkopy, pomalé ležerné prihrávky tažké lopty riešené hrou z prvej. Hneď úvodnej desaťminutovke sme mohli inkasovať 3 góly. Ponúkali sme si loptu, nedorozumenia hlavne v zadných radoch. Jedna veľká katastrofa ! Vyslovene sa nato nedalo pozerať. Odstupom času sa naša hra poberala lepším smerom, no stále to nebolo to práve orechové. Na konci osemnástej minuty sme strelili gól do súperovej siete. Ale Náš predvedení výkon toho nebol vôbec hodný. Síce nejaké pološance sme si vytvorili ale nedotiahli do úspešného konca. Aj súper si dokázal vypracovať zopár príležitostí, no nevyužil ich vo svoj prospech. Naše prvopolčasové trápenie ukončil hvizd rozhodcu. Až na začiatku druhého polčasu sme začali hrať futbal. Podarilo sa nám streliť aj druhý gól s pokutového kopu, ktorému predchádzala veľmi pekná kombinácia podaní tria Samo Valo, Matúš Valo a faulovaný Paťo Majkút. No súper nam to neuľahčoval a po piatich minútach skončila lopta v našej sieti. Tento gól pre nás znamenal úplný zlom a začali sme hrať ešte lepší futbal. Výsledkom toho bolo mnoho šancí a vstrelené ďalšie dva góly do súperovej siete. Aj našemu súperovi sa podarilo prelomiť jedno gólové manko a vstrelil gól z priameho kopu. Chcem sa poďakovať za výkon v ,,druhom polčase " a vyzdvihnúť výkon striedajúcich hráčov že sa nebáli a naskočili do hry zodpovedne a s chuťou.

zostava: K.Krajčík, S.Valo, Varga, M. Valko, Valková, P.Krajčík, Majkút, F.Valo, Šúlovská, M.Valo, Š.Valo, Orviský, Blaško, Bero, Reško

Ďakujem rodičom za odvoz chlapcov!

 
 

STARŠÍ ŽIACI - turnaj v Hluku, 14.02.2016:

Už druhý rok po sebe sme sa zúčastnili medzinárodného halového turnaja v Hluku, ktorý organizoval futbalový klub Dolní Němčí. Myslím si, že v každom stretnutí sme sa ukázali v dobrom svetle a našim priateľom z Českej republiky sme predviedli viaceré oku lahodiace akcie. Bavili sme sa hrou, aj keď v niektorých momentoch sme to preháňali a doslova sa ponúkali, kto skóruje. Skoro každú situáciu sme chceli prikrášliť, čo nám nie vždy vyšlo. No aj napriek tomu sme v turnaji dominovali a dovolím si povedať, že sme ním prešli suverénne a zaslúžene sa tešili z celkového prvenstva. Na tomto úspechu sa podielali všetci chlapci rovnakým dielom. Čerešničkou na torte boli aj dve individuálne ocenenia: 
- najlepší hráč: Patrik Majkút 
- najlepší brankár: Dávid Baláž 
Odohrali sme 5 zápasov = 5 výhier!
Celkové skóre 30:5 = najlepšia ofenzíva, najlepšia defenzíva!

Výsledky:
CFM JA - ČSK Uherský Brod 6:2
CFM JA - TJ Dolní Němčí 4:1
CFM JA - TJ Sokol Březová 11:0
CFM JA - Fotbal Kunovice 4:1
CFM JA - Jiskra Staré Město 5:1

zostava: Baláž, K.Krajčík, P.Krajčík, Varga, Motúz, Bero, S.Valo, F.Valo, M. Valo, Š.Valo, Minárik, Majkút

Ďakujem rodičom za odvoz a samozrejme aj Palkovi Majerníkovi, ktorý bol v pozícii kameramana, fotografa a kustóda mužstva smile – emotikon !

 

 
STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 30.01.2016:

FK Lokomotíva Trnava - CFM JA 2:4 (1:2)
góly: Minárik, Majkút, S.Valo, Bero

Prvé prípravné stretnutie sme odohrali nie v príliš dobrých podmienkach, pretože počasie nám neprialo - hustá hmla znepríjemňovala "život" obom mužstvám. Chvíľku nám trvalo než sme si zvykli na umelý trávnik, no s pribúdajúcim časom sme sa čoraz viac dostávali do zápasu. V úvodných minútach boli domáci aktívnejší, častejšie mali loptu vo svojej moci, ale do gólových šancí sme ich nepustili. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Nám sa podarilo otvoriť skóre po zlej rozohrávke brankára Trnavy a od tohto momentu sme prevzali iniciatívu a opraty stretnutia sme držali pevne v rukách (nohách) až do záverečného hvizdu rozhodcu.
Myslím si, že chlapci si z chuti zahrali, opäť dokázali, že futbal ich baví, že sú ochotní vydať zo seba maximum. Dnes sa nemáme za čo hanbiť, ale máme aj čo zlepšovať. Veľa tvrdej roboty je ešte pred nami!!!

zostava: K.Krajčík, Baláž, P.Krajčík, Reško, Varga, Motúz, S.Valo, Š.Valo, Majkút, Bero, M.Valo, Minárik, Orviský, Malina, Treskoň, Valko

Ďakujem rodičom za odvoz: A.Varga, J.Valo, D.Treskoň, P.Krajčík, Reško.
 
 
 

STARŠÍ ŽIACI, 16.01., MEMORIÁL ĽUBOMÍRA VNUKA, TOPOĽČANY:

zápasy v skupine: 
CFM JA - ČFK Nitra 0:1
CFM JA - FKM N. Zámky 0:4
CFM JA - FK Púchov 1:0

zápasy o umiestnenie:
CFM JA - Výber ObFZ Topoľčany 4:0
CFM JA - FKM N. Zámky 4:1

zostava: K.Krajčík, Baláž, Varga, S.Valo, Motúz, P.Krajčík, Bero, Majkút, F.Valo, Minárik, Š.Valo, M.Valo

hodnotenie: Nevyšiel nám vstup do turnaja. Na palubovke sme pôsobili chaoticky, neorganizovane, ako keby sme boli prvýkrát spolu. Hráči ČFK sa zamerali na pozornú defenzívu, no podarilo sa im hneď na začiatku skórovať a zápas už dotiahli do víťazného konca. My sme sa nevedeli vysporiadať s prehusteným priestorom, fyzicky vyspelým súperom, ktorý sa zabetónoval pred vlastnou bránou.Myslím si, že sme predviedli možno dve - tri ucelené akcie, čo je neskutočne málo. Zhrnul by som to jednou vetou: stretol sa jednooký so slepým! Po tejto luxusnej facke sme sa prebrali a v ďalších stretnutiach môžem vyjadriť spokojnosť s predvedenou hrou a tiež s nasadením. Aj napriek vysokej prehre v druhom zápase musím chlapcov pochváliť. Výsledok neodzrkadľuje dianie na "ihrisku". Opäť sme doplatili na premieňanie šancí, za čo sme tvrdo pykali. Tretí duel sme zvládli na výbornú. Proti prvoligovému tímu sme dokázali, že vieme hrať, že vieme zabojovať jeden za druhého, že máme kvalitu a odmenou za dobre vykonanú prácu bolo víťazstvo. V prvom stretnutí o umiestnenie sme dominovali a mužstvo výberu ObFZ sme jednoznačne prevýšili. Výsledok mohol byť aj dvojciferný, ale naše zakončenia nebudem radšej komentovať. A posledný zápas o konečné 5.miesto sme odplatili Novým Zámkom prehru zo skupiny. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, čo nás upokojilo a v záverečných minútach sme si vychutnali zaslúžený triumf.

Ďakujem páni (A.Varga, R.Valo, J.Majkút, P.Krajčík) za odvoz papagájov smile – emotikon

 

STARŠÍ ŽIACI - PRÍPRAVNÉ ZÁPASY + TURNAJE:

16.01. (sobota) turnaj Topoľčany, max 12 hráčov!
24.01. (nedeľa) PZ Myjava
31.01. (nedeľa) PZ Lok. Trnava
09.02. (utorok) PZ Inter Bratislava - umelá tráva Brezová pod Bradlom
13.02. (sobota) PZ Topoľčany 
14.02. (nedeľa) turnaj Hluk (CZ), max 12 hráčov!
21.02. (nedeľa) PZ Sereď
27.02. (sobota) alebo 28.02. (nedeľa) PZ Nové Mesto

- všetky zápasy odohráme u súpera na umelej tráve
- čas upresním v príslušnom týždni
- touto cestou chcem požiadať rodičov o spoluprácu pri odvoze...ďakujem!
- na každé stretnutie budeme potrebovať 5-6 áut (momentálne máme 20 členný káder)

 

 

 
 
 
MLADŠÍ AJ STARŠÍ ŽIACI:

Dňa 05.12.2015 sme organizovali turnaj v Trebaticiach pod názvom Matchpoint Cup pre kategórie U13 a U15.
Zúčastnené tímy: MFK Topoľčany, FC ŠTK Šamorín, ŠKF Sereď, AFC Nové Mesto, CFM JA.

V peknom prostredí športovej haly sa stretli kvalitné mužstvá, ktoré touto akciou úspešne ukončili jesennú časť svojich líg. Každý jeden zápas mal vysokú úroveň, chlapci sa zabávali, súťažili, nič si nedarovali, hrali ohľaduplne a v duchu fair-play. Bola radosť na nich pozerať. Víťazom turnaja sa stali všetci hráči, pretože svojim umením, chuťou, zápalom dokázali potešiť svojich blízkych a aj všetkých prítomných divákov.
Obaja tréneri sme neskutočne spokojní s dnešným dňom, ktorý nás nabil pozitívnou energiou a dodal nám veľa síl do ďalšej práce. Sme hrdí ako napredujeme aj napriek chybám, ktoré na ihrisku "vytvoríme", no tie vyplývajú z toho, že chceme hrať konštruktívne. Na záver sa chcem všetkým poďakovať za pomoc, za to že ste svojou ochotou a nasadením prispeli k hladkému priebehu turnaja!

zostava CFM JA U13: Moravčík, Beňuš, Kravárik, Klampár, Mlynár, Irha, Dadík, Kubica, Šulovský, Hruška, Trebatický

zostava CFM JA U15: Baláž, K.Krajčík, Motúz, Varga, S.Valo, P.Krajčík, Majkút, Orviský, Š.Valo, M.Valo, Michalak
 
 
 
STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 17.11.2015:

CFM JA - Myjava 1:3 (0:1)
gól: M.Valo

Na prípravný zápas sme si pozvali prvoligové mužstvo z Myjavy. Začiatok stretnutia nám nevyšiel podľa predstáv, väčšinou sa hralo na našej polovici ihriska. Súper nás dostupoval, bol agresívny, nedovolil nám pokojne rozohrávať, z čoho pramenili naše chyby. Nevedeli sme podržať loptu, jednoduché situácie sme riešili zbrklo a hlavným problémom boli nepresné prihrávky. Trvalo nám 10-15 minút, kým sme sa prispôsobili vysokému tempu hry a začali sme postupne vystrkovať rožky. Celý priebeh prvého polčasu mi nápadne pripomínal posledný majstrovský duel v Dubnici. Opäť sme boli ako keby zakríknutí, no postupom času sme ukázali , že aj my vieme hrať futbal. Po zmene strán sme sa prezentovali zlepšenou hrou, boli sme odvážnejší, čo sa pozitívne prejavilo na našom výkone. Začali sme si čoraz viac dôverovať, vypracovali sme si štyri sľubné gólové príležitosti, ale brána nám bola akási primalá. Gól však visel na vlásku. Zaznamenali sme aspoň čestný úspech, ktorým sme upravili výsledok na 1:3! Hostia boli futbalovejší, no my sa nemáme za čo hanbiť. Aj napriek prehre som spokojný, pretože som na ihrisku videl ochotu, zápal, nasadenie, futbalovú vyspelosť hráčov a samozrejme aj kombinácie, na ktorých neustále pracujeme v tréningovom procese. Takéto ťažké zápasy nás posúvajú dopredu. Touto cestou sa chcem poďakovať trénerom Myjavy, že k nám pricestovali, a teším sa na ďalšiu konfrontáciu v zimnom prípravnom odbobí. K pokojnému priebehu prispel aj rozhodca, ktorý držal opraty stretnutia pevne v rukách, s chladnou hlavou riešil aj tie najzložitejšie situácie a zaslúžene mu patrí honor prvej hviezdy zápasu. :)

zostava: K.Krajčík - P.Krajčík, Blaško, Š.Valo, Motúz - S.Valo, Varga - Straka, M.Valo, Majkút - Minárik
striedali: Baláž, Valko, Michalak, Orviský, Šulovská

 

STARŠÍ ŽIACI - 15.MZ 15.11.2015:

Dubnica - CFM JA 3:0 (1:0)

V záverečnom kole jesennej časti sme nastúpili proti lídrovi tabuľky, ktorý na nás od úvodného hvizdu rozhodcu vybehol a dokázal si vytvoriť súvislý tlak. Nad vodou nás držal brankár a niektoré situácie sme stíhali hasiť na poslednú chvíľu. Keď sme si mysleli, že najhoršie máme za sebou, tak súper z ničoho nič udrel a umiestnenou strelou sa zaslúžene ujal vedenia. Celý prvý polčas domáci dominovali, my sme sa postupne osmeľovali a dostávali sa do zápasu. Aj v druhom polčase boli Dubničania futbalovejší, no na rozdiel od prvého sme im viackrát nebezpečne podkúrili a dokázali sme s nimi držať krok. Vypracovali sme si dve obrovské príležitosti, keď sme sa po nádherných kombináciách ocitli sami pred brankárom, no v koncovke sme zlyhali. Aj ďalšie sľubne vyvíjajúce sa akcie sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca, no snaha o skórovanie bola obrovská a to si nesmierne cením. Chlapcov chcem pochváliť, že nezložili zbrane a do poslednej minúty makali aj napriek nepriaznivému priebehu. Po zmene strán sme predviedli výborný výkon, boli sme domácim vyrovnaným súperom, no paradoxne sme inkasovali až dvakrát. Stretnutie sa odohrávalo vo vysokom tempe, všetci hráči prispeli svojim umením k výbornému vystúpeniu, čím sa pekným spôsobom rozlúčili s prvou časťou sezóny. Dubnica ukázala vysokú kvalitu a zaslúžene prezimuje na 1.mieste s veľkým bodovým náskokom, ktorý jej bezpochyby patrí.

zostava: Baláž - Valko, Blaško, Š.Valo, Motúz - S.Valo, Varga - P.Krajčík, M.Valo, Majkút - Minárik 
striedali: Michalak, K.Krajčík

 
 
14.MZ 08.11.2015:

CFM JA - Šaľa 1:2 (0:1)
gól: Blaško

Zopakovali sme nevýrazný úvod z predchádzajúceho zápasu a opäť sme na to doplatili rýchlym gólom v našej sieti. Pomaličky sa stáva pravidlom, že inkasujeme ako prví, a potom musíme otáčať nepriaznivý výsledok. Teší ma, že dokážeme na to zareagovať a zvýšeným úsilím sa snažíme okamžite odpovedať. Futbal je aj o chybách a my sme ich pred prvým gólom urobili hneď tri - najskôr nepresná prihrávka pred súperovým pokutovým územím, potom zlé obsadenie hráča a nakoniec pošmyknutie brankára. V prvom polčase sa chlapcom snaha vyčítať nedá, ale v našej hre boli viaceré nepresnosti, ktoré brzdili prechod do útoku. Ďalším nedostatkom bol menší dôraz v osobných súbojoch a rýchlosť v práci s loptou - predpoklady, schopnosti na to máme, no netreba byť bojazliví! Samozrejme, že sme predviedli viacero pekných akcií, ale chýbal nám kúsok šťastia, aby sme ich dokázali dotiahnuť do úspešného konca. Nepredvádzali sme našu najlepšiu hru, no aj napriek tomu sme boli futbalovejší. Po zmene strán sme na ihrisko nastupovali odhodlane a s jednoznačným cieľom zabojovať o víťazstvo. Celý druhý polčas patril nám. Súpera sme jasne prehrávali, boli sme nebezpeční, vypracovali sme si množstvo sľubných príležitostí, ale vo finálnej fáze nám chýbal väčší pokoj a rozvaha. Vytúžený gól na 1:1 sme dali po technickej strele spoza šestnástky. To nás ešte viac vyburcovalo a neustále sme sa pokúšali dobýjať šalianske hradby. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. A jeden z nich im aj vyšiel, keď centrovaná lopta náhodne skončila za našim brankárom - 1:2. Ani tento moment nás nezlomil, nechceli sme prehrať, stále sme si verili, že je v našich silách ešte aspoň raz skórovať. Výborná príležitosť sa nám naskytla v predposlednej minúte stretnutia. Zahrávali sme pokutový kop , ale v dnešnom zápase nám nebolo súdené získať čo i len bod. Prehra nás všetkých neskutočne mrzí, ale za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať. Futbal sa však nehrá iba na krásu, ale hlavne na góly a v tejto štatistike bol súper lepší!

zostava: K.Krajčík - F.Valo, Orviský, Blaško, Š.Valo, Motúz - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Majkút - M.Valo
striedali: Baláž, Minárik
do hry nezasiahol: Malina, Treskoň, Michalak, Valko
 
 
13.MZ 01.11.2015:

Partizánske - CFM JA 1:3 (1:1)
góly: S.Valo, Minárik, Majkút

Úvodná štvrťhodina duelu nám vôbec nevyšla. Domácim sme nechávali veľa priestoru, slabo sme ich dostupovali a smerom dopredu sme neboli vôbec nebezpeční, pretože sme pokazili skoro každú prihrávku. Ako keby sme si neverili a aj jednoduché veci nám robili neskutočné problémy. Za tento slabučký začiatok sme pykali, keď nedorozumenie v našej obrane potrestal súper gólom. Bol to pre nás dobrý budíček. Postupom času sme sa začali prebúdzať, dostávali sme sa do zápasu a konečne sme dokázali prekonávať defenzívu Partizánskeho. Pred odchodom do kabín sa nám podarilo skórovať. Po peknej krídelnej akcii a presnej spätnej prihrávke sme zrovnali skóre. Bol to dôležitý moment, na ktorý sme dokázali nadviazať v druhom polčase výrazne zlepšenou hrou. A stačilo k tomu iba jedno - presnosť! Domáci hrozili iba sporadicky, no mohli sa ujať vedenia, keď ich najlepší hráč zobral loptu z vlastnej polovice a bez väčších problémov sa dostal až k zakončeniu, ale na naše šťastie nedokázal skórovať. A opäť platilo staré známe - nedáš, dostaneš. Rýchlou výmenou lopty sme prekonali súperovu obranu a po technickej strele z vnútra pokutového územia sme sa ujali vedenia. Náš dobrý druhopolčasový výkon sme korunovali v závere stretnutia ešte jedným gólom. Z horúcej pôdy si zaslúžene vezieme tri body. Do ďalších zápasov sa však musíme jednoznačne poučiť, aby sa neopakovalo bezduché pobehovanie na trávniku - musíme hrať, jazdiť, makať počas celých 70 minút!!!

zostava: Baláž - F.Valo, Orviský, Blaško, Š.Valo, Motúz - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Majkút - M.Valo 
striedali: Minárik, Malina, Michalak, Valko 
do hry nezasiahol: K. Krajčík

 
 

12.MZ 24.10.2015:

CFM JA - Lokomotíva Trnava 1:1 (0:1)
gól: Malina

Odohrali sme ďalší ťažký zápas s kvalitným mužstvom. V prvom polčase sme sa zamerali na pozornú defenzívu, ktorá hosťujúcemu tímu dovolila iba jednu dobrú šancu a jednu strelu na bránu, ktorá však skončila v našej sieti. Naopak my si na gól musíme vypracovať neskutočné množstvo príležitostí. Na jednej strane ma teší, že sa vieme dostať k ohrozeniu súperovej brány, no na druhej strane ma mrzí žalostné premieňanie. Aj druhý polčas obaja súperi predvádzali pekné akcie, na ťažkom teréne sa snažili o kombinačnú hru, na ktorú sa dalo pozerať. Moji chlapci veľmi túžili otočiť nepriaznivý výsledok a na ihrisku dreli do poslednej sekundy. Siahli si na dno svojich síl a odmenou za našu celozápasovú aktivitu bol aspoň vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Myslím si, že remíza je spravodlivá, aj keď by som radšej bral víťazstvo smile – emotikon !

zostava: K.Krajčík - P.Krajčík, F.Valo, Blaško, Š.Valo, Motúz - Minárik, S.Valo, Varga, Majkút - M.Valo 
striedal: Malina 
do hry nezasiahli: Baláž, Michalak, Valko

 
 

11.MZ - 18.10.2015: 

PFK Piešťany - CFM JA   1:4 (1:1)

góly: Minárik 4 

Derby zápas priniesol na naše kopačky veľkú nervozitu, ktorá sa však postupom času strácala. Hneď v úvode sme inkasovali gól zo štandardnej situácie, keď sme neustrážili dobiehajúceho hráča domácich. V celom prvom polčase sme sa hľadali, naše pokusy o kombinácie boli väčšinou nepresné a zdĺhavé, čím sme súperovi veľmi zjednodušovali defenzívnu činnosť. Vyrovnať sa nám podarilo na konci prvého dejstva, keď sme premenili pokutový kop, čo nám výrazne pomohlo. V prestávke sme sa upokojili, na ihrisko sme vybehli s väčším sebavedomím a s cieľom otočiť výsledok v náš prospech. Po zmene strán sme boli lepším tímom, domácich sme dostali pod tlak a začali sme byť nebezpeční aj vo finálnej fáze. Dokázali sme sa ešte trikrát presadiť aj gólovo a po záverečnom hvizde rozhodcu sme sa zaslúžene tešili z víťazstva.

zostava: Baláž - Š.Valo, Blaško, Orviský, Motúz - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Majkút - M.Valo, Minárik

striedali: F.Valo, Malina, Michalak, Šulovská do hry nezasiahol: K.Krajčík

 

10.MZ - 10.10.2015: 

CFM JA - AS Trenčín "B"   1:0 (1:0) 

gól: Minárik 

Odohrali sme náročné stretnutie proti futbalovo vyspelému súperovi, ktorý svoju kvalitu potvrdzoval počas celých 70 minút. Od úvodného hvizdu rozhodcu sme sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej sme vyrážali do rýchlych protiútokov. Už na začiatku sme mohli skórovať po centri z ľavej strany, keď sme z päťky nedopravili loptu hlavou do siete. No v zápätí sme mali výhodu pokutového kopu, ktorý sme bezpečne premenili a ujali sa vedenia. Hostia mali loptu častejšie v moci, tvorili hru, no do vážnejšej gólovej príležitosti sme ich nepustili. Naopak my sme mohli ešte dvakrát skórovať, keď sme sa dostali až pred brankára Trenčína, no nedokázali sme premeniť tieto 100% šance. Dôležitým faktorom bolo, že smerom dopredu sme boli veľmi nebezpeční (vo väčšine prípadov aj presní) a dokázali sme neustále zamestnávať súperových obrancov, čím sme dali vydýchnuť našej defenzíve. Chcel by som vyzdvihnúť veľkú ochotu, bojovnosť, nasadenie a vôľu po víťazstve! 

 

zostava: Baláž - P.Krajčík, Š.Valo, Blaško, Orviský, Motúz - Minárik, S.Valo, Varga, Majkút - M.Valo 

striedal: F. Valo 

do hry nezasiahli: K.Krajčík, Valko, Michalak, Treskoň, 

 

CFM JA - MFK Topolčany 2:3
Dnes sa mi opäť potvrdilo, že ideme správnym smerom! Oba tímy sa prezentovali pekným futbalom a snažili sa o kombinácie, ktoré drilujeme neustále na tréningoch! Nechcem sa na nič vyhovárať, ale v doterajšom priebehu súťaže nám chýba povestný kúsok šťastia a boli by sme úspešní aj výsledkovo! Veľká vďaka chlapci...potešili ste ma, som hrdý, že vás trénujem!!! Musíme byť stále silní a myslieť pozitívne...hlavy hore!

 

 
STARŠÍ ŽIACI - 7.MZ 19.09.2015:

MFK Skalica - CFM JA 2:1 (0:1)

Neskutočné sklamanie!
Koncert nepremenených príležitostí! (prvý polčas malo byť 0:5)
Hrubé individuálne chyby!
Slabé zapálenie pre hru, bez života, spoliehanie sa jeden na druhého! (druhý polčas)
Som z toho totálne zničený!!!

 

 
STARŠÍ ŽIACI - 6.MZ 15.09.2015:

CFM JA - TJ Gabčíkovo 3:3 (1:1)
góly: Minárik 2, M.Valo

Opäť sa raz potvrdilo, že futbal nemá logiku a že mužstvo, ktoré je jednoznačne lepšie, nie vždy vyhrá. Veľká pochvala za herný prejav a to ešte viem, že máme rezervy a dokážeme oveľa viac - musíme však veriť svojim schopnostiam a pracovať neustále na 110%!
Stretnutie malo byť rozhodnuté už v prvom polčase, no nedokázali sme dotiahnuť do úspešného konca dobre vyvíjajúce sa akcie - chýbala presná finálna prihrávka alebo pri zakončení väčší kľud na kopačkách. V dnešnom zápase nám nebolo súdené získať tri body, po ktorých sme tak veľmi túžili. Remíza nás bolí, ale takéto stretnutia nám ukážu, že aj malé alebo väčšie chyby vie súper v 2.lige okamžite potrestať.
Nič sa nedeje, ideme ďalej...to čo sme stratili doma, ideme získať do Skalice! Všetci musíme držať spolu a neustále ťahať za jeden povraz. Teší ma, že celá lavička "žila" a podporovala svojich spoluhráčov počas celého zápasu - palec hore!!!

zostava: K.Krajčík - F.Valo, Š.Valo, Varga, Motúz - P.Krajčík, S.Valo, Minárik, Majkút - M.Valo, Blaško
striedali: Valko, Orviský
do hry nezasiahli: Baláž, Šulovská, Treskoň, Michalak
 
 

STARŠÍ ŽIACI - 5.MZ 12.09.2015:

CFM JA - ČFK Nitra 4:2 (2:2)
góly: Blaško 2, M.Valo, Minárik

Pred zápasom som mojim zverencom povedal, že z nasledujúcich domácich zápasov ( ČFK Nitra a TJ Gabčíkovo) potrebujeme získať 6 bodov a tomuto cieľu musíme podriadiť všetko! Prvú polovicu nášho plánu máme úspešne za sebou.
Stretnutie sme mali od začiatku vo svojich rukách. Súpera z Nitry sme prehrávali, boli sme aktívni a hlavne nebezpeční. Odmenou našej snahy boli góly a náskok 2:0. Rozdiel mohol byť aj vyšší, ale ďalšie príležitosti sme nedokázali premeniť. Potom sme si začali myslieť, že sa nám nemôže nič stať, že je po zápase. Od 20. minúty sme nepochopiteľne vypli, čo sa nám aj vypomstilo. Hostia prevzali iniciatívu a pred odchodom do kabín stihli vyrovnať skóre. Nám prišla prestávka vhod, zmobilizovali sme sily, skoncentrovali sa. Po zmene strán sme sa opäť "naštartovali" , boli sme lepším tímom a na ihrisku sme predviedli viacero pekných kombinácií. Aj v druhom polčase sme dvakrát skórovali a zaslúžene sa tešili z víťazstva nad nepríjemným súperom. 
Potešila ma hra v niektorých úsekoch stretnutia, kde sme sa nebáli pracovať s loptou a pomocou prihrávok a samozrejme aj pohybu viacerých hráčov sme bez problémov prekonávali obranu hosťujúceho mužstva - v jednoduchosti je krása. Naopak vyvarovať sa musíme zbytočnému vláčeniu lopty a zamotávaniu sa vo vlastných kľučkách. 
Dôležité tri body zostali doma, tešíme sa na ďalšie tímy!

zostava: Baláž - F.Valo, Š.Valo, Varga, Motúz - P.Krajčík, S.Valo, Minárik, Majkút - M.Valo, Blaško 
striedali: Orviský, Malina, Valko, Treskoň, Michalak 
do hry nezasiahli: K.Krajčík, Šulovská

 
 
 

STARŠÍ ŽIACI - 4.MZ 05.09.2015:

FKM Nové Zámky - CFM JA 3:0 (1:0)

Pred zápasom som chlapcov upozorňoval hlavne na dvoch hráčov súpera, ktorí majú skúsenosti aj s 1.ligou v drese FK Senica. A presne cez nich išli všetky akcie domácich. My sme im však pobyt na ihrisku uľahčili vlažným dostupovaním a pohybom. Potom sme sa stíhali už len pozerať na ich čísla na dresoch. Nové Zámky boli fyzicky vyspelejšie a od začiatku hrali veľmi agresívne, ale čisto na loptu. V každom súboji boli dôraznejší, vyhrávali ich a tak sa dostávali k ohrozeniu našej brány. Naopak my sme si väčšinu energie a života zabudli v autobuse. Chýbala nám iskra a nasadenie zo zápasu s Galantou. Všetko nám neskutočne dlho trvalo. Niektorí hráči sa schovávali, len aby sa k nim nedostala lopta, len aby nič nepokazili - báli sa zobrať zodpovednosť na svoje plecia. Našou špecialitou boli prihrávky na obsadeného hráča a pretláčanie lopty cez súpera - riadili sme sa heslom: čo nejde silou, ide ešte väčšou!!! Všetky herné činnosti jednotlivca boli ako z pomaleného filmu a celé stretnutie sme išli ako keby v jednom tempe. Po zmene strán sme sa aspoň trošíčku polepšili, no za predvedený výkon sme si čo i len zisk bodu nezaslúžili! 
No súťaž pokračuje ďalej a nám nezostáva nič iné ako na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa. Myslím si, že na to máme, treba však veriť svojim schopnostiam a ešte viac voľného času venovať futbalu a hneď od začiatku týždňa sa svedomito pripravovať na nasledujúce majstrovské stretnutie. Postupne zisťujeme, že čo nám stačilo v 3.lige, je teraz málo. Musíme zvýšiť úsilie a každú jednu vec, či už na tréningoch alebo v zápasoch robiť vo väcšej kvalite a vyššej rýchlosti!
A na záver len tak pre zaujímavosť...na tribúne vás pozorne sledovali bývali prvoligoví futbalisti, tréneri Ján Rosinský a Anton Dragúň, s ktorými som mal tú česť spolupracovať!

 

zostava: Baláž - Orviský, Š.Valo, Blaško, Valko - F.Valo, Varga, S.Valo, Motúz - M.Valo, Minárik 
striedali: K.Krajčík, P.Krajčík, Malina, Treskoň, Michalak

 

STARŠÍ ŽIACI - 3.MZ 29.08.2015:

CFM JA - FC Slovan Galanta 2:1 (0:1)
góly: M.Valo, Blaško

 

Zopakovali sme nevýrazný prvopolčasový výkon z predchádzajúceho stretnutia v Komárne. Súperovi sme nechávali veľa priestoru na kombinácie, všade sme boli neskoro a nedokázali sme nič vytvoriť smerom dopredu - hrali sme iba na náhodu. Aj napriek tomu sme mohli skórovať, ale opäť sme neboli efektívni v zakoncení. Hostia odchádzali do kabín so zaslúženým jedno gólovým náskokom a to sme mohli byť radi, pretože ešte dvakrát opečiatkovali konštrukciu našej brány. Po zmene strán na trávnik vybehlo úplne iné mužstvo CFM JA - správne vyburcované odčiniť prvých 35 minút. Výrazne sme sa zlepšili v dostupovaní, súperovi sme nedávali priestor a neustále sme sa snažili vyvíjať tlak na hráča s loptou, ktorému sme ju dokázali aj čisto odoberať a tým sme sa dostávali čoraz častejšie do hry. Postupom času sa naša aktivita stupňovala a dobre hrajúcich hostí sme dostali pod tlak. A dočkali sme sa zaslúženej odmeny v podobe dvoch gólov. Mojich chlapcov chcem pochváliť za bojovnosť, za to že sa nepoložili z nepriaznivo sa vyvíjajúceho zápasu a svojim odhodlaním a kvalitou dokázali otočiť výsledok v náš prospech. A teraz sa zaslúžene tešíme z prvého víťazstva v 2.lige! No pred sebou máme neskutočne veľa roboty!!!

zostava: Baláž - Orviský, Š.Valo, Varga, Valko - F.Valo, Majkút, S.Valo, Motúz - M.Valo, Blaško 
striedali: Malina, Treskoň, Michalak

 

STARŠÍ ŽIACI - 2.MZ 23.08.2015:

KFC Komárno - CFM JA 3:2 (1:0)
góly: M.Valo, Blaško

Druhý majstrovský zápas sme neukázali našu pravú tvár a nepredviedli sme hru, na ktorú som zvyknutý. Chlapci, nemôžem vám uprieť snahu, ale veľké problémy nám robila presnosť v zakladaní útočných akcií - hlavne v prvom dejstve sme vyprodukovali množstvo nepresností, kazili sme jednoduché prihrávky a tým sme súpera nedokázali dostať pod tlak. Po prestávke sa náš herný prejav o niečo zlepšil, dokázali sme otočiť výsledok, no po hrubých chybách v obrane sme ho rýchlo stratili a domov si nevezieme ani bod. Zápas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami, s minimom vyložených šancí na oboch stranách. Domáci tím bol veľmi efektívny a so štyroch alebo piatich striel na bránu skóroval až trikrát. Nechcem sa na nič vyhovárať, ale musím spomenúť aj to, že priebeh stretnutia výrazne ovplyvnil rozhodca svojimi "pozoruhodnými" verdiktmi. Hrali sme proti kvalitnému mužstvu, ktorému blahoželám k víťazstvu, no remíza by bola spravodlivým vyjadrením diania na hracej ploche.

zostava: K.Krajčík - Orviský, Š.Valo, Blaško, F.Valo - P.Krajčík, Varga, S.Valo, Motúz - M.Valo, Majkút 
striedali: Baláž, Malina, Valko 
do hry nezasiahli: Michalak, Šulovská, Valková

 
 

STARŠÍ ŽIACI - 1.MZ 08.08.2015 štadión MFK Vrbové:

CFM JA - MŠK P. Bystrica 0:0 (0:0)

Prvé vystúpenie v 2.lige muselo potešiť všetkých našich priaznivcov. Od začiatku sme sa s chuťou pustili do súpera a svojou aktivitou sme ho k ničomu nepustili. Aj napriek veľkej horúčave sme nešetrili krokmi a vysoké tempo hry sme dokázali udržať počas celého stretnutia. Obranu hostí na čele s brankárom sme neustále ohrozovali, vypracovali sme si šesť - sedem sľubných gólových príležitostí, no nepodarilo sa nám ich premeniť. Za predvedený výkon si moji chlapci tri body zaslúžili, ale futbal prináša aj takéto situácie. Pokiaľ však budeme naďalej poctivo pracovať, výsledky určite prídu. Pevne verím, že tento zápas nás správne naštartoval a v náročnej súťaži budeme šíriť dobré meno akadémie!

zostava: Baláž - Orviský, Š.Valo, Blaško, F.Valo - P.Krajčík, Varga, S.Valo, Motúz - M.Valo, Majkút 
striedali: Valko, Minárik, Treskoň 
do hry nezasiahli: K.Krajčík, Šulovská, Valková

 

 

 

STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 02.08.:
CFM JA - FC Slovan Hlohovec 6:1 (2:0)
góly: S.Valo 4, Varga, M.Valo

zostava: Baláž - Orviský, Š.Valo, Blaško, F.Valo - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Motúz - M.Valo, Majkút
striedali: Šulovská, Treskoň, K.Krajčík

 
 
 

STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 25.07.:
CFM JA - AFC Nové Mesto 7:1 (3:1)
góly: S.Valo 3, Blaško 2, Varga, Majkút

zostava: K.Krajčík - Baláž, Š.Valo, Blaško, Michalak - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Treskoň - M.Valo, Majkút

striedali: Šulovská, Kleinová

 

 

STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 22.07.:
ŠK Senec U14 - CFM JA 2:3 (0:2)
góly: Valko, Š.Valo, Majkút

zostava: Baláž - Malina, Orviský, Blaško, Š.Valo - P.Krajčík, S.Valo, Varga, Motúz- M.Valo, Majkút
striedali: K.Krajčík, Valko, Treskoň, Michalak, Valková, Šulovská

 
 

 

STARŠÍ ŽIACI - prípravný zápas 18.07.: 
FK Močenok - CFM JA 2:3 (1:2)
góly: S.Valo, Š.Valo, Majkút

zostava: K.Krajčík - Malina, Varga, Orviský, F.Valo - P.Krajčík, S.Valo, Majkút, Motúz - M.Valo, Š.Valo 
striedali: Baláž, Valko, Treskoň, Michalak, Šulovská, Valková

 

 

22.kolo: CFM JA - Šoporňa 19:0 (9:0)
góly: Gono 6, O.Hečko 5, Pitoňák 3, Košinár 2, S.Valo 2, Motúz 
zostava: M.Hečko - Frankovič, Pitoňák, Burzala, Klein - Košinár, S.Valo, Varga, Motúz - O.Hečko, Gono 
striedali: K.Krajčík, P.Krajčík, Šulovská
do hry nezasiahol: Dékaň
 
 


21.kolo: Topoľčany -CFM JA 0:5 (0:2)
góly: O.Hečko 4, Motúz 
zostava: M.Hečko - Frankovič, Pitoňák, Burzala, Klein - Košinár, S.Valo, Varga, Motúz - O.Hečko, Gono 
striedali: P.Krajčík, K.Krajčík, Šulovská, Valková

 

SŽ 20.kolo: CFM JA - Holíč   9:0 (5:0) 

góly: Gono 4, Pitoňák 3, S.Valo, M.Valo 

Hostia pricestovali len s ôsmimi hráčmi, a tak je moje hodnotenie úplne zbytočné!!! 

zostava: Košinár - Valková, Pitoňák, Š.Valo, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, P.Krajčík - M.Valo, Gono  

striedali: K.Krajčík, Valko, Šulovská
 
 

SŽ 19.kolo: Gbely - CFM JA   3:5 (1:2) 

góly: Gono 3, O.Hečko 2 

Zápas sa nevyvíjal podľa našich predstáv a hneď v úvode sme inkasovali. Ani po tomto momente sme sa nesplašili a každý útok sme si dôkladne pripravili. Dobre sme držali šírku a hĺbku ihriska, neustále sme sa pohybom ukazovali spoluhráčovi s loptou, čím sme dokázali kombinovať a pomocou prihrávok sme prenikali pred súperovu bránu. Hlavne v prvom polčase sme boli dominantní. Aj z náročných situácií sme sa dostávali úplne ľahko, pretože sme ukážkovo spolupracovali a vzájomne si pomáhali. Do prestávky sme výsledok otočili na 1:2 a mohli sme vyhrávať aj vyšším rozdielom. Začiatok druhého polčasu patril nám. Po rýchlych dvoch góloch sme sa však uspokojili a dali domácim priestor vratiť sa do zápasu, čo sa im aj podarilo. Po zmene strán sme neboli až takí nebezpeční. Vo viacerých momentoch sme sa zbrklo zbavovali lopty, a tým umožnili Gbelom ohrozovať nášho brankára. Druhé dejstvo neprinieslo veľa futbalovej krásy, hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami s množstvom osobných súbojov. Hráči si nič nedarovali, ale stretnutie sa nieslo v korektnom duchu. 

zostava: M.Hečko - Frankovič, Pitoňák, Burzala, Klein - Košinár, S.Valo, Varga, Motúz - O.Hečko, Gono  

striedali: P.Krajčík, Valková, Šulovská

 
 

SŽ 18.kolo: CFM JA - Senica "B"   5:0 (3:0)

góly: O.Hečko 4, Gono 

Bol to pre náš tím dôležitý zápas. Po víťazstve sme sa mohli definitívne tešiť z postupu do 2.ligy - čo sa nám aj podarilo! Štyri kolá pred koncom sezóny máme nedostihnuteľný 13 bodový náskok. Radosť bola o to väčšia, že sme v stretnutí dominovali a podali kvalitný výkon. Chlapci od začiatku hrali s veľkou chuťou a opäť dokázali, že im právom patrí 1.miesto v tabuľke. Súpera sme zaskočili svojou aktivitou a neustálym pohybom sme mu robili problémy v rozohrávke, čím sme ho nepúšťali do hry. Loptu sme mali väčšinou na svojich kopačkách a počas celého zápasu sme sa snažili o rýchlu kombinačnú hru. Týmto spôsobom sme sa dokázali presadzovať a vytvárať si gólové príležitosti. V prvom polčase sme tri z nich zúžitkovali a zaslúžene sme odchádzali do kabín so sľubným náskokom. V šatni som hráčov pochválil a nabádal k tomu ,aby nepoľavili a aby pokračovali v nastolenom trende. Po zmene strán sme kontrolovali priebeh stretnutia, aj keď hostia boli nebezpečnejší, ale naša defenzíva dokázala vyriešiť dve - tri kritickejšie situácie a nedovolila súperovi skórovať. Naopak my sme ešte svoj náskok zveľadili dvoma presnými zásahmi. A po poslednom hvizde rozhodcu sme si mohli naplno vychutnať zaslúžený postup!!! Počas celej sezóny sme tvrdo pracovali a teraz sa právom môžeme tešiť a oslavovať. Vytvorila sa skvelá partia, ktorá ťahala za jeden povraz. Sila kolektívu rástla s každým majstrovským zápasom a dokázala aj v náročných alebo menej vydarených stretnutiach nakloniť misky váh na našu stranu. Z hráčov som cítil veľké odhodlanie a už na začiatku našej cesty som veril, že tento tím môže niečo dokázať. A moje prognózy sa teraz stali realitou. Stojíme pred novou výzvou a ja verím, že aj v nasledujúcom súťažnom ročníku sa budeme prezentovať atraktívnym herným štýlom. 

zostava: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, Motúz - O.Hečko, Gono  

striedali: P.Krajčík, Valko, Valková, K.Krajčík
 
 foto z osláv po zápase :
 
TRÉNING BRANKÁROV:
18.05. (pondelok) štadión OFK Trebatice:
1.skupina: Moravčík, Tonkovič, Tonkovičová, Medo, K.Krajčík o 16:00, zraz 15:45! 
2.skupina: Košinár, M.Hečko, Burzala, O.Miklovič, Nitka o 17:00, zraz 16:45!
 
STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
19.05. (utorok) štadión OFK Trebatice o 15:30, zraz 15:15! (prineste si aj tenisky)
20.05. (streda) štadión MFK Vrbové o 17:00, zraz 16:45! (ročníky 2001 + 2002, ročník 2000 tréning s dorastom v Trebaticiach - čas napíšem po dohode s trénerom)
22.05. (piatok) štadión OFK Trebatice o 15:30, zraz 15:15!
23.05. (sobota) MZ Gbely o 12:00, odchod autobusu upresním cez týždeň!
 
 

MZ 17.kolo: Vion Z.Moravce "B" - CFM JA   1:2 (1:0) 

góly: O.Hečko, Gono 

Oba tímy od úvodného hvizdu rozhodcu nasadili vysoké tempo, ktoré dokázali udržať počas celých sedemdesiatich minút. Tréneri, rodičia, diváci boli v napätí až do poslednej sekundy, pretože aktéri na ihrisku predvádzali pekné, rýchle akcie. Súperi si nedarovali nič zadarmo, bojovali o každý centimeter trávnika, na hráča s loptou vyvíjali neustály tlak, z čoho vyplývali individuálne chyby a nepresnosti. No na plynulosť hry to nemalo veľký dopad, pretože prevažovali dobré riešenia herných situácii. Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami a pozornosť brankárov sa skúšala najmä strelami z diaľky. Domáci sa dokázali do prestávky presadiť aj gólovo, keď využili náš menší dôraz v pokutovom území a po peknej narážačke otvorili skóre. Naopak my sme viaceré sľubné príležitosti nedotiahli do úspešného konca - chýbal nám pokoj na kopačkách. Do druhého polčasu som urobil menšie zmeny na postoch, čo prinieslo oživenie do našej hry. Dôležitý vyrovnávajúci gól sme zaznamenali hneď po zmene strán - v 38. minúte sa presadil O.Hečko. Tento moment nás vyburcoval, chlapci si začali ešte viac dôverovať a za obranu Zlatých Moraviec sa dostávali rýchlymi prihrávkami. Postupne sme získavali miernu prevahu, no aj naďalej sme museli byť pozorní v defenzíve. Rozhodujúci okamih prišiel v 55. minúte keď sa po skvelej kombinácii ocitol sám pred brankárom kapitán Gono a chladnokrvne skóroval. V zápätí sme mohli domácim odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale opečiatkovali sme iba konštrukciu brány. V závere stretnutia sa súper snažil o vyrovnanie, ale proti bola naša pozorná obrana a tak si domov vezieme cenné tri body. Hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. V náročnom zápase si siahli na dno svojich síl, ukázali veľkú snahu a odhodlanie. Na ihrisku nechali srdce, bojovali jeden za druhého. Prejavila sa súdržnosť a sila kolektívu!!! 

 

zostava: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Burzala, Klein - S.Valo, Varga, Gono, Motúz - Minárik, O.Hečko 

striedal: Valko 

do hry nezasiahli: M.Hečko, Šulovská, ValkováMZ 17.kolo: Vion Z.Moravce "B" - CFM JA   1:2 (1:0) 

 

 

a pozri tiež : krátka reportáž zo zápasu: FK Močenok - CFM JA U15 0:4

https://www.youtube.com/watch?v=0ZyONn2d61I

 
 
TRÉNING BRANKÁROV:
04.05. (pondelok) štadión OFK Trebatice:
1.skupina: Tonkovič, Tonkovičová, Medo, K.Krajčík o 16:00, zraz 15:45! (Moravčík je na výbere OBFZ Trnava)
2.skupina: Košinár, Burzala, Nitka o 17:00, zraz 16:45!
 

STARŠÍ ŽIACI ročník 2000:
06.05. (streda) štadión OFK Trebatice o 16:00, zraz 15:45!

STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
05.05. (utorok) tréning bude vo Vrbovom o 15:30!!!  Pozor zmena tréning je vo VRBOVOM
06.05. (streda) štadión MFK Vrbové o 17:00, zraz 16:45! (ročníky 2001 + 2002, ročník 2000 tréning s dorastom)
08.05. (piatok) štadión OFK Trebatice o 15:30, zraz 15:15!
09.05. (sobota) MZ Vion Z.Moravce "B" o 10:00, zraz aj odchod autobusu upresním cez týžden!

 

MZ 16.kolo: ČFK Nitra "B" - CFM JA   2:7 (2:2)
góly: O.Hečko 4, Gono 3 
Úvod stretnutia bol veľmi rozpačitý, striedali sme dobré momenty s tými slabšími. Smerom dopredu sme boli celkom nebezpeční, ale v obrannej fáze sme robili obrovské chyby, ktoré súper nekompromisne trestal. Trpeli sme hlavne na nepresnú rozohrávku stredných záložníkov a veľký problém nám robilo vzájomné zabezpečovanie celej obrannej štvorice. Na prvý gól domácich sme bleskurýchle zareagovali - stačili nám len dve minúty na otočenie výsledku. V ďalšom priebehu sme mali loptu viacej na svojich kopačkách, ale naše šance zostali nevyužité. Do prestávky sme za to pykali - nedôraz a zlú komunikáciu v defenzíve využil útočník ČFK a vyrovnal na 2:2. Do druhého polčasu sme nastúpili odhodlane a s veľkou snahou odčiniť nie príliš vydarených prvých tridsať minút zápasu. Hneď od začiatku sme k súperovi tesne dostupovali a tým mu nedali čas na rozvíjanie útočných kombinácií. Úplne sme otupili ich ofenzívu, čisto sme im odoberali lopty, čím sme domácich nepúšťali do hry a postupne sme začali na ihrisku dominovať. Vypracovali sme si veľké množstvo sľubných príležitostí, ktoré sme dotiahli do úspešného konca. Strelili sme pekných päť gólov a myslím si, že za zvýšenú aktivitu sme si ich aj zaslúžili. Pochváliť chcem aj chlapcov z Nitry, ktorí ukázali, že futbal hrať vedia. 
  
zostava: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, Valko - Gono, O.Hečko 
striedali: P.Krajčík, K.Krajčík,Šulovská, Valková
 
 
 
 
 

MZ 15.kolo: CFM JA - FK Kúty   9:0 (3:0) 

góly: Pitoňák 3, O.Hečko 2, Gono, S.Valo, Burzala, Klein 

Prvých pätnásť minút zápasu sme sa hľadali, mali sme slabý pohyb a problém nám robilo spracovanie lopty (prvý dotyk). V ďalšom priebehu sa všetky naše schopnosti výrazne zlepšili a súpera sme zavreli na ich polovici ihriska. Do útoku sme sa zbrklo netlačili, skoro každú akciu sme si dôkladne pripravili a brankára hostí sme zamestnávali nebezpečnými strelami a centrovanými loptami. Potešila ma efektivita v zakončení a pevne verím, že si ju prenesieme aj do ďalších kôl, pretože nás ešte čakajú kvalitné tímy! V takýchto jednoznačných zápasoch sa musíme sústrediť len na seba a na rýchle, presné prevedenie herných činností. 

zostava: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, Valko - Gono, O.Hečko 

striedali: P.Krajčík, K.Krajčík,Šulovská, Valková

 

 
 

STARŠÍ ŽIACI - MZ. 14.kolo: B.Mikuláš - CFM JA 0:5 (0:4)
gól: Pitoňák 2, O.Hečko 2, Motúz

V tomto stretnutí som urobil menšie zmeny v zostave, ktoré boli vynútené zranením alebo chorobou niektorých hráčov. Na našej hre sa to vôbec neprejavilo a na ihrisku sme od začiatku potvrdzovali svoju kvalitu. Hneď v prvej minúte sme mohli skórovať, ale proti bola konštrukcia brány. Bolo len otázkou času, kedy rozvlníme sieť za brankárom domácich. Do prestávky sa nám to podarilo štyrikrát po výborných akciách. Aj v druhom polčase sme boli aktívni, no podarilo sa nám streliť iba jeden gól. Zápas bol plne v našej réžii a víťazstvo sme si bez problémov postrážili. Mrzí ma, že duel bol veľmi vyhrotený domácimi hráčmi, ktorí nevedeli stráviť priebeh stretnutia, uchyľovali sa k zákerným atakom a slovným urážkam mojich hráčov. Som hrdý na svoj tím, pretože splnil pokyny, nenechal sa vyprovokovať k oplácaniu a súpera prevýšil futbalovými zbraňami!

ZOSTAVA: Košinár - Frankovič, Burzala, Dékaň, Klein - Minárik, S.Valo, Varga, Motúz - Pitoňák, O.Hečko 
STRIEDALI: Valková, Šulovská, P.Krajčík, K.Krajčík 
do hry nezasiahol: Gono

 
 

STARŠÍ ŽIACI - MZ. 13.kolo: CFM JA - ŠK Blava J.Bohunice 1:1 (0:0)
gól: Pitoňák

Stratili sme prvé body v tejto sezóne, no aj napriek tomu chcem chlapcov pochváliť za predvedený výkon a celozápasovú snahu. Od úvodnej až do poslednej minúty sme mali hru pevne v rukách, no opäť sme neskutočným spôsobom vyhoreli v zakončení. Vypracovali sme si minimálne desať sľubných gólových príležitostí, no šťastie nám neprialo. Hostia sa ujali vedenia po rýchlej akcii, keď potrestali náš nedôraz na pravej strane obrany. Nepriaznivý vývoj stretnutia nás nezaskočil a stále sme dobýjali súperovu bránu. Vytúžený, aspoň vyrovnávajúci, gól sme dali v závere duelu, no na obrat už nebol čas - doplatili sme na našu nemohúcnosť vo finálnej fáze. Víťazstvo sme si určite zaslúžili, pretože sme boli jednoznačne lepším tímom, no futbal niekedy prináša aj takéto situácie.

ZOSTAVA: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, Motúz - Gono, O.Hečko 
STRIEDAL: Valko
do hry nezasiahli: M.Hečko, P.Krajčík, K.Krajčík, Valková, Šulovská

 

 
STARŠÍ ŽIACI - MZ. 12.kolo: FK Močenok - CFM JA 0:4 (0:1)
góly: Gono 2, Burzala, vlastný
Úvodné minúty stretnutia sa vyznačovali veľkým množstvom nepresností a chýb, ktoré však ani jedno mužstvo nedokázalo využiť. Postupom času sme sa ukľudnili a snažili sa dostávať za obranu domácich kombinačným spôsobom a nielen nakopávanými loptami. V prvom polčase sme si vypracovali päť 100% príležitostí, no nedotiahli sme ich do úspešného konca. A mohli sme za to pykať, súper však našťastie trafil iba konštrukciu našej brány. Vykúpenie prišlo v 30.minúte - loptu do vlastnej siete dopravili chlapci z Močenka a ujali sme sa vedenia! Po zmene strán nám pomohol rýchly druhý gól a od tohto momentu sme na ihrisku dominovali. Do konca zápasu sme konto domácich zaťažili ešte dvakrát a zaslúžene sa tešili z víťazstva.
ZOSTAVA: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - Burzala, S.Valo, Varga, Motúz - Gono, O.Hečko 
STRIEDALI: M.Hečko, Valko, Valková, Šulovská

Sledujte stránku, alebo Facebook - tréningy ( deň, čas, miesto ) budem meniť podľa počasia !!!

 
 
STARŠÍ ŽIACI: MFK Skalica - CFM JA 4:1 (2:1)

gól: O.Hečko

Zápas nám nevyšiel výsledkovo, ale po hernej stránke sme boli domácim viac ako vyrovnaným súperom a dovolím si tvrdiť, že v určitých úsekoch hry (hlavne v 1.polčase) sme boli aj lepším tímom. V porovnaní s predošlými stretnutiami sme sa zlepšili v medzihre, no opäť sme pohoreli v predfinálnej fáze a samotnom zakončení. Za nerozhodného stavu (1:1) sme si vypracovali dve dobré gólové príležitosti, ale skórovať sa nám z nich nepodarilo - škoda, duel by mal možno iný priebeh. V druhom polčase sa hra spočiatku odvíjala medzi šestnástkami bez výrazných šancí na oboch stranách, no aj tak sme dvakrát "lovili" loptu z našej siete - góly: Skalica, asistencie: CFM JA! Postupom času však domáci získavali prevahu a v záverečnej desaťminútovke boli lepším mužstvom. Mrzí ma, že inkasované góly "nesú" náš rukopis - súperovi sme ich darovali ako na zlatom podnose, či už našim nedôrazom alebo ľahkovážnosťou!

zostava: Košinár - Frankovič, Pitoňák, Dékaň, Klein - M.Jurák, Gono, Varga, S.Valo - O.Hečko, R.Jurák 
striedali: M.Hečko, Valková, Šulovská, Majkútová, P.Krajčík, Valko, Motúz

 

STARŠÍ ŽIACI: PFK Piešťany - CFM JA 1:2 (0:1)prípravný zápas
góly: S.Valo, Majkút

Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi, ktorý sa pohybuje na popredných priečkach v 2.lige! Od začiatku mal zápas vysoké tempo, chlapci na oboch stranách si na ihrisku nič nedarovali, no "bojovali" korektne. Aktívnejší domáci sa mohli ujať vedenia po strele spoza pokutového územia, ale lopta našťastie skončila iba na brvne našej brány. Tento moment nás paradoxne nakopol a začali sme byť pre súpera čoraz viac nepríjemnejší. Odmenou našej snahy bol úvodný gól stretnutia, keď sa po centri z pravej strany volejom blysol S.Valo. Na prestávku sme teda odchádzali s minimálnym náskokom. Úvodné minúty druhého polčasu nám vyšli určite lepšie ako tie z prvého. Dokázali sme sa čoraz častejšie presadzovať v krídelných priestoroch, z ktorých prichádzali nebezpečné centrované lopty. Práve po peknej akcii, opäť z pravej strany, sme dokázali využiť menší dôraz obrany Piešťan a bolo 0:2 - presadil sa vekom ešte mladší žiak Majkút. Záver duelu patril domácim hráčom...vytvorili si viacero nebezpečných príležitostí, z ktorých stihli už len raz skórovať a tak sme sa mohli tešiť z cenného víťazstva. Všetkých chlapcov musím pochváliť za veľké nasadenie a bojovnosť počas celých 70 minút, zapracovať musíme najmä na rýchlosti v práci s loptou a presnosti prihrávok.

zostava: Košinár - Š.Valo, Pitoňák, Varga, Klein - M.Jurák, Gono, Dékaň, S.Valo - O.Hečko, R.Jurák 
striedali: M.Hečko, Frankovič, Majkút, M.Valo

 
 
STARŠÍ ŽIACI: AFC Nové Mesto - CFM JA 2:0 (0:0) prípravný zápas

Obe mužstvá predviedli bojovný výkon a siahli si na dno svojich síl. Celý zápas sa odohrával po väčšine v strede ihriska s minimom vyložených šancí. "Vyprodukovali" sme veľké množstvo chybných prihrávok (aj domáci) , čo ubralo na kvalite stretnutia - aj keď nasadenie a tempo hry boli celkom na vysokej úrovni. Nové mesto rozhodlo o svojom víťazstve na začiatku druhého polčasu, keď potrestalo naše hrubé chyby - najskôr skórovalo z rýchleho protiútoku a potom po zmätkoch pri rohovom kope. Aj napriek nepriaznivému výsledku môžem vyjadriť spokojnosť s defenzívnou činnosťou celého tímu a naopak zlepšiť sa musíme v útočnej fáze! V tomto zápase sme si prehrať určite nezaslúžili, ale futbal sa hrá na góly a tých dal súper viac ako my - škoda, že sme viacero sľubných akcií nedotiahli do úspešného konca.

zostava: Košinár - Š.Valo, Pitoňák, Dékaň, Klein - M.Jurák, Gono, S.Valo, Varga - O.Hečko, R.Jurák
striedali: M.Hečko, Frankovič, Letko, Šulovská, Majkútová

Ďakujem rodičom za odvoz!
 
STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
03.03. (utorok) 1.tréning - umelá tráva PFK Piešťany o 09:30, zraz 09:20 štadión Piešťany! 2.tréning - športová hala v Trebaticiach o 16:00! medzi tréningami spoločný obed v Piešťanoch a potom spoločný program (oddych) v Trebaticiach!
04.03. (streda) PZ s PFK Piešťany o 15:00, zraz 14:10 štadión Piešťany! hrať budeme v tréningových veciach, nezabudnúť na jednotné oblečenie!
06.03.(piatok) 1.tréning - umelý trávnik 1.ZŠ Školská o 10:00, zraz 09:50 (obuv: turfy alebo halovky)! 2.tréning - štadión OFK Trebatice o 16:00! medzi tréningami spoločný obed v Piešťanoch a potom spoločný program (oddych) v Trebaticiach!
07.03. (sobota) telocvičňa 2.ZŠ Komenského o 09:00, zraz 08:45!
 
 
STARŠÍ ŽIACI: CFM JA - ČFK Nitra 2:1 (1:1)
góly: M.Valo, R. Jurák
zostava: Košinár - M.Jurák, Murín, Pitoňák, Klein - Š.Valo, S.Valo, Gono, Varga - M.Valo, O.Hečko 
striedali: M.Hečko, Majkút, R.Jurák, Šulovská
 
 
 

STARŠÍ ŽIACI: CFM JA - Inter Bratislava U15 0:6 (0:2)    prípravný zápas 14.2.2014 

Máme za sebou ďalší ťažký prípravný zápas proti súperovi z 1.ligy, ktorý svoju úlohu favorita splnil a zaslúžene sa tešil z víťazstva - aj keď sme mu ku konečnému skóre pomohli našimi hrubými chybami. Tento duel nám odkryl naše slabiny a ukázal hráčom v čom sa majú zlepšiť. Počas celého stretnutia sme boli tesne bránení, čo nám robilo veľké problémy. Niektorí hráči sa zbrklo zbavovali lopty, boli bojazliví niečo konštruktívne vymyslieť. Po prihrávke sme vo väčšine prípadov nepomáhali spoluhráčovi pohybom, ale zostali sme iba v úlohe pozorovateľa, čo nám bránilo v ďalšom rozvíjaní našich kombinácií. Chýbala nám rýchlosť v práci s loptou a naučiť sa musíme medzi sebou komunikovať - tým našu hru posunieme na vyššiu úroveň. Teší ma, že do zápasu zasiahlo až 18 hráčov (traja z kategórie mladších žiakov) a že sme divákom predviedli aj pekné akcie. Som veľmi spokojný, že sa môžeme konfrontovať so súpermi z najvyššej súťaže - je to pre nás dobrá skúsenosť a zároveň motivácia do ďalšej prace. Dievčatá a chlapci, nič sa nedeje, hlavy hore, pokračujeme v príprave na sezónu!

zostava: Košinár - Valko, Varga, Dékaň, Klein - Frankovič, Gono, S.Valo, Motúz - O.Hečko, Majkútová 
striedali: M.Hečko, Šulovská, Kolníková, Majkút, M.Valo, R.Jurák, Š.Valo

 

Ďakujem rodičom za odvoz!

 

STAŠÍ ŽIACI: Lokomotíva Trnava - CFM JA 0:0 ( prípravný zápas 11.2.2014 )
V tomto zápase môžem vyjadriť spokojnosť iba s úvodnou štvrťhodinou. Ďalší priebeh stretnutia bol z našej strany nevydarený, na ihrisku sme pôsobili zakríknutým dojmom. Domáci boli futbalovejší, mali hernú prevahu, no zlyhávali vo finálnej fáze. Naopak my sme sa veľmi sporadicky dostávali k uceleným akciám - asi aj preto, že hráčovi s loptou sme nevytvárali dostatočnú ponuku na spoluprácu. Počas celého zápasu sme "vyprodukovali" veľké množstvo nepresností, prehrávali sme osobné súboje, nedostupovali k súperovi. V útoku sme boli bezzubí a brankára Trnavy sme dokázali ako tak ohroziť len strelami z diaľky. Samozrejme, že sme mali aj svetlé momenty, ale tých bolo na môj vkus málo!
zostava: Košinár - Varga, Š.Valo, Pitoňák, Klein - Frankovič, Gono, S.Valo, Valko - O.Hečko, Majkútová 
striedali: M.Hečko, Šulovská, Kolníková, Motúz, Dékaň, Majkút, M.Valo
Ďakujem rodičom za odvoz!

 
 
 

STARŠÍ ŽIACI: Galanta - CFM JA 1:2; góly: Gono, O.Hečko

V tomto stretnutí mi chýbalo až sedem hráčov pre chorobu alebo zranenia. Do zostavy som preto musel zapracovať Majkúta (2002) a pomôcť nám prišiel aj Kluc (1999). Od začiatku sa hral vyrovnaný futbal s miernou prevahou na našej strane. Moji zverenci mali od súpera lepší pohyb a dokázali sa častejšie presadzovať v súbojoch 1v1. Po faule v pokutovom území na O.Hečka sme sa ujali vedenia, keď penaltu bezpečne premenil Gono. Aj po strelenom góle sme boli aktívni, čo nám prinieslo aj druhý gól v súperovej sieti - skóroval O.Hečko. Úvodné minúty druhého polčasu patrili chlapcom z Galanty, možno aj preto, že sme strácali jednoduché lopty a kazili prihrávky. Postupom času sa hra vyrovnala a šance si tímy dokázali vypracovať na oboch stranách. Z nevinne vyzerajúcej akcie domáci znížili na konečných 1:2. Myslím si, že zápas bol obojstranne kvalitný a plný nasadenia.

zostava: Košinár - Varga, Dékaň, Pitoňák, Majkút - Frankovič, Gono, Kluc, S.Valo - O.Hečko, Majkútová 
striedali: M.Hečko, Šulovská, Kolníková

 

Pozrite si video z turnaja Starších žiakov v Hluku :

https://www.youtube.com/watch?v=vSO6R-8XtGU
 
 
 
 
 

STARŠÍ ŽIACI - turnaj v Bojničkách, 25.01.2015:

Halovú sezónu sme ukončili turnajom v Bojničkách, ktorý organizoval klub Slovan Hlohovec. Hralo sa dvojkolovo za účasti mužstiev: ČFK Nitra, Leopoldov, Hlohovec, CFM JA.
Naši chlapci sa opäť prezentovali sympatickým dojmom a dovolím si tvrdiť, že predvádzali najkrajší futbal spomedzi všetkých účastníkov. Hráči každý zápas odohrali s nasadením a veľkým zápalom. Jedinú slabšiu chvíľku sme si vybrali v druhom stretnutí s ČFK Nitra, kde sme nezachytili úvodné štyri minúty a súper nás potrestal tromi gólmi.
Do zostavy som zapracoval aj troch mladších žiakov a tí ma svojím výkonom potešili tak ako celý tím!

Výsledky:
CFM JA - ČFK Nitra 3:2, 0:5
CFM JA - Hlohovec 3:3, 6:5
CFM JA - Leopoldov 4:1, 7:0

Celkové poradie:
1.ČFK Nitra
2.CFM JA
3.Hlohovec
4.Leopoldov

Zostava: M.Hečko, Pitoňák, Minárik, Š.Valo, Gono, O.Hečko, M.Valo, Dékaň, Varga, S.Valo, Motúz, Frankovič

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Matúš Valo!

Ďakujem rodičom za odvoz!

 

STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
26.01. (pondelok) telocvičňa 1.ZŠ Školská o 16:00, zraz 15:45 pred bočným vchodom!
28.01. (streda) štadión MFK Vrbové o15:30, zraz 15:15! 
31.01. (sobota) telocvičňa 2.ZŠ Komenského o 09:00, zraz 08:45!
01.02. (nedeľa) PZ v Galante o 10:00, umelá tráva - odchod autobusu upresním!
.
 
STARŠÍ ŽIACI - turnaj v Hluku (CZ) 11.01.2015:
Odohrali sme päť zápasov plných nasadenia a futbalovej kvality. Teší ma, že chlapci nevypustili ani jednu sekundu a v každom stretnutí podali na ihrisku maximálny výkon. Jedinú prehru sme zaznamenali s Kunovicami - stretnutie bolo síce vyrovnané, ale výborný súper dokázal využiť naše chyby pri rozohrávke. V ostatných dueloch sme boli lepším tímom a zaslúžene sme sa tešili z víťazstiev. 
Za najlepšieho hráča usporiadatelia vyhlásili D.Pitoňáka a najlepším brankárom sa stal M.Hečko!

Výsledky:
CFM JA - Dolní Němčí 3:1
CFM JA - Staré Město 3:0
CFM JA - Kunovice 1:4
CFM JA - Veselí nad Moravou 5:0
CFM JA - Březová 7:1

Obsadili sme 2.miesto!

Zostava: Košinár, M.Hečko, Pitoňák, Klein, Gono, O.Hečko, Dékaň, Valko, Varga, S.Valo, Motúz.

Ďakujem rodičom za odvoz!

 
 
 
 
 
STARŠÍ ŽIACI:
V sobotu 13.12. sme organizovali halový turnaj pre starších žiakov pod názvom CFM JA Cup 2014. Zúčastnené mužstvá FC Slovan Hlohovec, AFC Nové Mesto, FK Močenok a CFM JA. Hralo sa systémom každý s každým dvojkolovo.
V úvodných stretnutiach sme pôsobili príliš profesorsky a doplácali sme na nepresnosti pri rozohrávke. V ďalších zápasoch sme sa dokázali zlepšiť, vypracovali sme si viaceré dobré gólové príležitosti, no zlyhali sme v koncovke. Chýbal nám väčší dôraz (zdravá agresivita) a rýchlejší prechod z obrany do útoku. V turnaji sme striedali lepšie fázy hry s tými horšími. Do budúcna musíme zlepšiť pohyb, vytváranie ponúk a samozrejme zakončenie. Celkovo sme nepodali najhorší výkon, ale určite máme na viac ako sme predviedli!
Zhodnotiť turnaj mi pomohol vedúci tímu Andrej Varga!

Zostava: Košinár, Pitoňák, Gono O.Hečko, Varga, S.Valo, Klein, Dékaň, Motúz, Frankovič

PORADIE:
1.AFC Nové Mesto
2.FK Močenok
3.FC Slovan Hlohovec
4.CFM JA
 

 

 
V nedeľu 30.11.2014 sme sa zučastnili turnaja ČFK Cup starších žiakov ročník narodenia 2000 a mladší. Turnaj sa konal v modernej športovej hale v Nitre a turnaja sa zúčastnili druholigové tímy ČFK Nitra modrí, ČFK Nitra červení, Hlohovec, Galanta, Sereď a naši chlapci CFM JA ako jediný účastník tretej ligy.
Naši chlapci sa v silnej konkurencii veľmi dobre presadzovali a predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií. Nakoniec sme obsadili pekné 3. miesto.
Naše výsledky :
CFM JA - Galanta 1:2
CFM JA - Hlohovec 5:3
CFM JA - ČFK Nitra červení 5:2
CFM JA - ČFK Nitra modrí 1:2
CFM JA - Sereď 2:2
 
Konečné poradie :
  1. ČFK Nitra modrí
  2. Galanta
  3. CFM JA
  4. Sereď
  5. Hlohovec
  6. ČFK Nitra červení

 

STARŠÍ AJ MLADŠÍ ŽIACI:
Polovicu sezóny máme úspešne za sebou. Vo väčšine zápasov sme potvrdili svoju kvalitu a dril z tréningového procesu sme dokázali preniesť na ihrisko. Nie všetko bolo ideálne, ale celkovo môžem vyjadriť spokojnosť. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom a hráčkam za dôstojné reprezentovanie našej akadémie!
 
 
 
Majstrovský zápas Dohrávka 5.kola 30.10.2014
 
CFM JA - ČFK Nitra B 6:1 ( 3:0 )
góly : O. Hečko 4, Varga, Gono
 
Hodnotenie: V dohrávanom stretnutí sme hostili chlapcov z ČFK Nitra. Úvodné minúty boli vyrovnané, oba tímy sa snažili kombinovať a chceli si užiť posledný súťažný zápas. Z našej strany som cítil veľkú nervozitu, možno aj kvôli tomu, že moji zverenci sa chceli dôstojne rozlúčiť s jesennou časťou a potešiť všetkých prítomných divákov. Napätie z nás opadlo po prvom góle. Začali sme si viac veriť a hrať odvážnejšie. Výsledkom nášho prvopolčasového úsilia boli ešte dva pekné góly. Po zmene strán sme pokračovali vo vysokom tempe a súper pomaličky fyzicky odchádzal (všetkých hráčov mal s ročníkom narodenia 2001). Hostia sa však prezentovali sympatickým výkonom a zaslúžene sa tešili z gólu aj keď po našej chybe. My sme aj v tomto zápase dokázali, že právom patríme na prvé miesto tabuľky!

zostava: Košinár - Kužlík, Pitoňák,Dékaň, Klein - Frankovič, Gono, S.Valo,Valko - O.Hečko, Varga
striedali: Valková, M.Hečko, M.Sudora, Šulovská, Kolníková
 
 
 
Majstrovský zápas 11.kolo 25.10.2014
 
Šoporňa - CFM JA 0:4 ( 0:1 )
góly : O Hečko 2, Gono, Pitoňák
 
Hodnotenie: Do zápasu sme vstúpili vlažne a určitú dobu sme sa na ihrisku hľadali, nevedeli sme sa dostať do tempa, možno aj kvôli tomu, že súper sa zameral hlavne na defenzívu a prehustil priestor pred vlastnou bránou. My sme sa síce snažili o kombinácie, ale všetko to bolo v pomalom prevedení. Chýbal nám hlavne pohyb bez lopty a väčšia razancia v prihrávkach. Aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť výborné príležitosti, no nepodarilo sa nám ich dotiahnuť do úspešného konca. Ukľudňujúci prvý gól sme dali po rohovom kope s výrazným prispením domáceho hráča. Do druhého polčasu sme urobili zmenu zmenu v rozostavení, čo nám, ako sa ukázalo v ďalšom priebehu stretnutia, pomohlo. Chlapci zo Šoporne sa síce snažili, ale nedokázali s nami držať krok a boli stále pod tlakom. Do záverečného hvizdu rozhodcu sme stihli ešte pridať tri góly po pekných akciách, ale mohlo ich byť aj viac, pretože šancí na skórovanie sme mali dosť.
 
zostava: Košinár - Kužlík, Pitoňák, Dékaň, Valko - Frankovič, Gono, S.Valo, Majkút - O. Hečko, Varga
striedali: M.Hečko, Motúz, Miklovič, Valková, Šulovská
 
 
 
Majstrovský zápas 10.kolo 19.10.2014
 
CFM JA - Topoľčany "B"  7:0 (4:0)   
 
góly: O.Hečko 4, Gono, Majkút, Minárik

Hodnotenie: Po minulotýždňovej hernej facke "prišla" zmena k lepšiemu. Od začiatku sme na hostí vyleteli a svojou aktivitou a predovšetkým dôrazným dostupovaním sme na nich vyvíjali neustály tlak. Celý zápas sme hrali priamočiaro, boli sme nebezpeční hlavne po kolmých prihrávkach medzi obrancov Topoľčian, kam si výborne nabiehali naši hráči. Ani v tomto stretnutí sme sa však nevyvarovali zbytočným chybám, za ktoré sme mohli pykať, no našťastie sme to vždy ustáli bez inkasovaného gólu. Na ihrisku si však musíme viac veriť a ľahké lopty, pri ktorých nás protihráči neatakujú , by sme mali riešiť s chladnejšou hlavou a nie zbrklo - nemôžeme sa stále spoliehať len na niektorých hráčov, kazdý musí zobrať zodpovednosť na svoje plecia! Veľmi neisto (bojazlivo) pôsobíme pri práci s loptou chrbtom k súperovej bráne - túto hernú činnosť musíme výrazne zlepšiť!

zostava: Košinár - Valko, Pitoňák, Varga, Kužlík - Frankovič, Gono, S.Valo, Majkút - O. Hečko, Minárik
striedali: M.Hečko, Valková, Kolníková, Miklovič, M. Sudora
 

 

Majstrovský zápas 9.kolo 11.10.2014

Holíč - CFM JA  0:2 (0:1)   góly: O.Hečko, Gono


hodnotenie: Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, pretože som sklamaný z predvedenej hry. Na ihrisko sme nastupovali v pozícii jasného favorita, ale počas celého stretnutia nebolo vidieť žiadny rozdiel medzi oboma tímami. Domáci hráči predviedli oduševnený výkon, plný nasadenia a zdravej agresivity. My sme si asi mysleli, že súper sa porazí sám. Od prvej minúty sme kazili jednoduché prihrávky, mali sme problém so spracovaním lopty, nedokázali sme sa presadiť či už kombinačne alebo individuálne. Náš pohyb bol chaotický, akoby sme hrali prvýkrat spolu, všade sme boli neskoro, boli sme málo dôrazní...a mohol by som pokračovať ďalej, prosto bol to náš najslabší výkon!!! Pevne však verím, že v zostávajúcich zápasoch sa opäť vrátime na správnu cestu! 

zostava: Košinár - Valková, Pitoňák, Klein, Kužlík - Varga, Gono, S.Valo,Valko - O. Hečko, Frankovič
striedali: M.Hečko, Mikudík, Motúz, Miklovič, M. Sudora
do hry nezasiahla: Kolníková
 

 
 
Majstrovský zápas 8.kolo 5.10.2014
CFM JA - Gbely   3:0 (2:0)   góly: Valko, Frankovič, O.Hečko

Hodnotenie: Úvodná štvrťhodina zápasu nám nevyšla podľa predstáv. Postupom času sme sa však dostali do tempa a začali sme predvádzať našu kombinačnú hru. Súpera sme tlačili pred ich šestnástku a do prestávky sme dvakrát skórovali po nádherných akciách. Dobre hrajúce hosťujúce družstvo sa mohlo dostať do kontaktu po chybe nášho brankára, no proti bola konštrukcia brány. Počas celého zápasu sme boli lepším tímom a svoju prevahu sme ešte raz korunovali gólom, ktorých však mohlo byť viac. 

zostava: Košinár - Kužlík, Pitoňák,Dékaň, Klein - Varga, Gono, S.Valo,Valko - O.Hečko, Frankovič
striedali: Valková, M.Hečko, M.Sudora, Miklovič
 
Majstrovský zápas 7. kolo

Senica "B" - CFM JA  1:2 (0:0)

   góly: O.Hečko 2

Hodnotenie: Odohrali sme zatiaľ náš najlepší zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý bol posilnený o hráčov z 1.ligy. Hneď úvodné minúty naznačili, že v tomto stretnutí budú rozhodovať detaily a efektivita v zakončení. Oba tímy vychádzali z pozornej defenzívy a tak sa gólové príležitosti rodili veľmi ťažko. Dôležitý prvý gól sme strelili my po rýchlom protiútoku - tento moment paradoxne pomohol domácim a na chvíľu nás dostali pod tlak. Keď sme si mysleli, že stretnutie máme pod kontrolou, tak sme urobili zbytočnú chybu pri bránení štandardnej situácie a bolo vyrovnané. Aj napriek tomu sme nezložili zbrane a naše úsilie bolo korunované druhým gólom. Mohli sme pridať aj rozhodujúci tretí, no nestalo sa a v závere nás to mohlo mrzieť, keď rozhodca v nadstavenom čase nariadil pokutový kop, ktorý na naše šťastie Košinár chytil. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Počas celého zápasu sa snažili herné situácie riešiť futbalovo, hrali s veľkým odhodlaním, zápalom, na ihrisku nechali všetko. Nemôžeme sa však uspokojiť, naďalej musíme tvrdo pracovať - jedna lastovička leto nerobí!!!

Zostava: Košinár - Kužlík, Pitoňák,Dékaň, Klein - Majkút, Gono, Varga, Valko - O. Hečko, Frankovič
striedali: bez striedania
do hry nezasiahli: M.Hečko, Miklovič

 
 
 
 
Majstrovský zápas 6.kolo
 
CFM JA - Z.Moravce "B"   4:2 (2:0) 
 
  góly: O.Hečko 3,Varga

Hodnotenie: V tomto zápase sa stretli dva vyrovnané tímy a tak priebeh stretnutia nebol jednoznačný. Ani jedno družstvo nechcelo urobiť chybu a tým dostať súpera do výhody. Chlapci na oboch stranách hrali od začiatku s veľkým nasadením a divákom počas celých 70 minút predviedli svoju kvalitu. Moji zverenci sa dokázali častejšie dostať k ohrozeniu hosťujúcej brány a pred odchodom do kabín sa nám podarilo streliť dva góly. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil. Hráči nepoľavili v úsilí, snažili sa o behavý a kombinačný futbal. Aj ďalší gól sme strelili my, no naša radosť trvala iba pár sekúnd - chybu pri zakladaní útoku potrestal útočník zo Z.Moraviec. Na šťastie o dve minúty sme využili nedorozumenie v súperovej obrane a opäť sme si prinavrátili vedenie o tri góly. V závere stretnutia stihli hostia už len kozmeticky upraviť výsledok. 

Zostava: Košinár - Kužlík, Pitoňák,Dékaň, Klein - Motúz, Gono, S.Valo,Valko - O. Hečko, Varga 
striedali: Valková, Mikudík
do hry nezasiahli: M.Hečko, Miklovič, M.Sudora
 
 
 
 

Majstrovský zápas 4. kolo

Kúty - CFM JA  0:5 (0:2)   

góly: O.Hečko, S.Valo, Varga, Pitoňák, Gono

Hodnotenie: V celom zápase sme striedali slabšie momenty s tými lepšími. Nevedeli sme sa poriadne dostať do tempa, ale aj napriek tomu sme kontrolovali priebeh stretnutia. Opäť sme si dokázali vytvoriť veľa streleckých príležitostí, no stále sa trápime so zakončením. Teší ma, že chlapci chcú hrať kombinačný futbal a akcie, ktoré drilujeme na tréningoch, prenášajú do zápasov. Budem sa opakovať, ale chýba mi rýchlosť v práci  s loptou, častejšie otáčanie ťažiska hry a v obrannnej činnosti tesnejšie dostupovanie k súperovi.

Zostava: Košinár - Valková, Pitoňák,Dékaň, Klein - Kužlík, Gono, S.Valo,Valko - O. Hečko, Varga   striedali: M.Hečko, Mikudík, Motúz, Miklovič, M. Sudora
 

 

 
Majstrovský zápas 2. kolo ( dohrávka )
J. Bohunice - CFM JA  0:4 (0:2)   góly: O.Hečko 2, S.Valo, Dékaň

Hodnotenie: Na nádhernom ihrisku sme odohrali náročný zápas proti kvalitnému súperovi. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska s miernou prevahou na našej strane. Domáci sa síce mohli dostať do vedenia po priamom kope, lopta však našťastie skončila na brvne. Moji chlapci sa dostávali častejšie do zakončenia, ale chýbala nám presnosť. Dôležitý prvý gól dal O.Hečko, keď unikol obrancom a chladnokrvne premenil svoju príležitosť. Pred odchodom do šatní sme skórovali aj druhýkrát...z hranice 16-ky vystrelil S.Valo a prekvapil brankára J.Bohuníc. Po zmene strán sme začali ustráchane, dostali sme sa pod tlak, ktorý pramenil hlavne z veľkého množstva štandardných situácií. Opäť sme mali šťastie...lopta skončila na konštrukcii Košinárovej brány. Tento moment nás prebral a na ihrisku sme začali dominovať. Vypracovali sme si veľa streleckých príležitostí a dve z nich skončili v sieti. Tretí gól pridal Dékaň po rohovom kope a skóre uzavrel aktívny O.Hečko po skvelej prihrávke S.Vala. Pochvalu si zaslúži celý tím!

Zostava: Košinár - Valková, Pitoňák,Dékaň, Klein - Kužlík, Gono, S.Valo,Valko - O. Hečko, Varga   striedali: M.Hečko, Mikudík, Motúz, Miklovič
 
 
STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
02.09. (utorok) štadión MFK Vrbové o 14:00, zraz 13:45!
03.09. (streda) 3.MZ v J. Bohuniciach o 15:00! zraz,odchod 13:30! pôjdeme na autách, poprosím rodičov o spoluprácu, prosím kontaktujte ma, nech viem s kým môžem počítať...ďakujem!!!
05.09. (piatok) štadión OFK Trebatice o 15:30, zraz 15:15!
06.09. (sobota) 4.MZ v Kútoch, odchod autobusu 7,30h!!! od štadióna MFK Vrbové. Zraz 7,20!!
 
 
Majstrovský zápas 3.kolo 31.8.2014
 
CFM JA - Sokol Borský Mikuláš 8:0 ( 3:0 ) 

góly: Gono 3, Varga 3, Pitoňák, O. Hečko

Hodnotenie: Do stretnutia sme vstúpili aktívne, súpera sme prišpendlili pred ich bránu. Bolo len otázkou času, kedy skórujeme. V prvom polčase sme nedokázali naše šance premeniť aj vďaka dobre chytajúcemu brankárovi hostí. Po úvodnom šťastnom góle sme sa upokojili a divákom sme začali predvádzať pekné kombinácie. S pribúdajúcimi minútami bola naša prevaha stále výraznejšia, čo sa prejavilo aj na celkovom skóre. V ďalších zápasoch však musíme spresniť prihrávky, vyvarovať sa zbytočných strát lôpt v prípravnej fáze a zrýchliť prácu s loptou. 

  Zostava: Košinár - Valková, Pitoňák,Dékaň, Klein - Kužlík, Gono, S.Valo,Valko - O. Hečko, Varga   striedali: M.Hečko, Mikudík, M.Sudora, Motúz  

 
 
 
pridané 27.8.2014

Dnes sme odohrali kvalitný dvojzápas so Spartakom Trnava. Obe stretnutia nám ukázali naše prednosti aj slabiny. Som velmi rád, že svoje sily môžeme porovnávať s tými najlepšími. Takéto konfrontácie nás posúvajú dopredu. Chlapci ďakujem a pevne verím, že vás to nakopne k ešte väčšej aktivite v tréningovom procese!

CFM JA U13 - Spartak U12 7:4
CFM JA U15 - Spartak U14 0:7

 

 

Prípravný zápas 20.8.2014

Hlohovec - CFM JA 3:3 ( 1:3 )

 
 
 
Majstrovský zápas 1.kolo 16.7.2014

CFM JA - Močenok   2:0 (1:0) góly: Klein, Gono

Hodnotenie: Úvodné kolo nového ročníka sme zvládli. Od prvej minúty sme súpera dostali pod tlak. Vypracovali sme si dostatočné množstvo gólových príležitostí, ale nedokázali sme ich dotiahnuť do úspešného konca - chýbal nám pokoj vo finálnej fáze. Teší ma nasadenie a veľké odhodlanie u mojich chlapcov. Hostia sa síce dokázali dostať k ohrozeniu našej brány, no čistú šancu na skórovanie si nevypracovali. 
 
 
 
 

Majstrovský zápas 22.kolo 31.5.2014

CFM JA - Holíč  6:1 ( 3:0 )

goly : Koprna 2, Šiška 2, Kusý, Murín

 

Majstrovský zápas 21.kolo 24.5.2014

Senica - CFM JA 1:0 ( 1:0 )

 

Majstrovský zápas 20.kolo 17.5.2014

Šamorín - CFM JA 2:2 ( 1:2 )

góly : Kusý, Koprna

 

Majstrovský zápas 19. kolo 10.5.2014

CFM JA - Zlaté Moravce B 0:2 ( 0:2 )

 

Majstrovský zápas 18. kolo 8.5.2014

Borský Mikuláš - CFM JA  0:3 ( 0:1 )

góly :  Koprna 2, M. Nosko

 

Majstrovský zápas 3.5.2014

CFM JA - Sereď  1:0 ( 0:0 )

Gol : Koprna

                                          

Majstrovský zápas 12.kolo - dohrávka

Gbely - CFM JA 2:7 ( 1:6 )

góly : Koprna 3, Kusý 2, Šiška, Letko

 

 

Dôležité info  :

MLADŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:
29.04. (utorok) štadión MFK Vrbové 15:30, zraz 15:15!
01.05. (štvrtok) majstrovský zápas v Gbeloch o 10,00h, zraz na štadióne vo Vrbovom o 7,50h, odchod autobusu 8,00h.
02.05. (piatok) tréning:štadión MFK Vrbové 15:30, zraz 15:15!
03.05. (sobota) majstrovský zápas so Sereďou o 10:00, zraz 8:45 štadión OFK Trebatice!

Tréning brankárov starší žiaci
v pondelok 28. 04. 2014 o 17.00 na štadióne vo Vrbovom (Tomáš, Mišo, Matúš)

 

Majstrovský zápas

Kúty - CFM JA 0:7 (0:1)

góly: Nosko, Kusý 3, Koprna 3

 

Majstrovský zápas 15.kolo

CFM JA - ČFK Nitra B 5:0 ( 1:0 )

góly : Koprna 3, Kusý, Šiška

 

pridané 14.4.2014

 

Ivanka pri Nitre - CFM JA  1:4 (1:1)

góly: Koprna 3, Šiška

Zápas 14. kola starších žiakov CFM JA sa hral na pôde teamu Ivanka pri Nitre na krásne pripravenom trávniku.


Zostava : 
Bielik 8, Košinár 8, Nosko 8, Murín 8, Ilenčík 8, Koprna 8, Amcha 7, Šiška 7, Kusý 7, Kužlík 7, Gono 8, Na ihrisko sa nedostali Šulíková a Kolníková a pre chorobu, zranenie a iné dôvody chýbali:  Kluc, Letko, Pitoňák, Majkutová a Klein.
 

Hodnotenie:  Zápas začal z našej strany vo vlažnom tempe, akoby víťazstvá prichádzali sami. Dokonca sme aj dostali prvý gól a prehrávali sme, no ani to nás neprebudilo. Vyrovnali sme len s jednej z mála šancí v prvom polčase. Po prestávkovom pohovore a drobnej zmene v zostave sme sa prebudili. Po vybojovaní lopty Šiškom a zakončení Koprnu sme prvý krát vyhrávali. Ďalší gól padol po krásnej komici Nosku a zakončení Šišku, ktorý preloboval brankára. Na konečných 4:1 ešte upravil Koprna, keď sa presadil z priameho kopu a skompletizoval hetrik.

 

 

 

pridané 6.4.204

Majstrovský zápas 13.kolo

sobota 5.4.2014

CFM JA - Topoľčany B 4:0 ( góly : Koprna 3, Ilenčík )

 

TRÉNINGY BRANKÁROV:
každý pondelok na štadióne MFK Vrbové,začíname 17.03.2014 pod vedením Martina Sedláčka!
rozdelenie do skupín:
16:00 - 17:00 (zraz 15:45) prípravka, mladší žiaci: Paulína Tonkovičová, Adam Tonkovič, Tomáš Beňuš, Matúš Moravčík
17:15 - 18:15 (zraz 17:00) starší žiaci, dorast: Michal Košinár, Matúš Hečko, Tomáš Bielik, Filip Beluský, Daniel Kunic, Oliver Miklovič, Simon Amcha

 

STARŠÍ ŽIACI - tréningový mikrocyklus:

01.04. (utorok) štadión MFK Vrbové 15:30, zraz 15:15!!!
02.04. (streda) štadión MFK Vrbové 15:30, zraz 15:15!!!
04.04. (piatok) štadión MFK Vrbové 15:30, zraz 15:15!!!
05.04. (sobota) majstrovský zápas s MFK Topoľčany "B" o 10:00,zraz 8:30 na štadióne MFK Vrbové !!!

 
 

 

pridané 30.10.2013 

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS:

Piešťany -  CFM JA 2:4 (0:2)

góly : Koprna 3, Šiška

 

 

SOBOTA 19.10.2013

Holíč - CFM JA  2:2 ( 1:1 )

Góly: Koprna, Kužlík

 

Sobota 12.10.2013

CFM JA - Senica B 5:1 ( 2:0 )

góly: Koprna 3, Kusý. Šiška

Zápas 10. kola starších žiakov CFM JA sa hral na domáce pôde na ihrisku vo Vrbovom.Hosťovali sme súpera zo Senice, ktorý bol po 9. kole na 7. mieste.


Zostava : 
Košinár 7, Nosko 7, Pitoňák 8, Murín 7, Ilenčík 6 (53´ Mikudík 7), Koprna 8, Amcha 7, Klein 6 (69´ Šulíková), Šiška 7, Kusý 6 (66´ Sudora), Kužlík 7 (60´ Majkutová 7). Pre chorobu, zranenie a rodinné dôvody chýbali Bielik, Kluc, Kolníková, Sudora F. a  Letko
 
Hodnotenie:  Zápas hodnotím opäť kladne z pohľadu zvládnutia obranných taktických pokynov. Kladne hodnotím prvé náznaky zlepšujúcej sa prípravnej fázy zakladania útoku. Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, bez šancí či na jednej, alebo druhej strane. V čase keď nás súper na pár minút zatlačil, sme z protiútokov dali dva góly. V 15. minúte sa Kusý po autovom vhadzovaní sám uvolnil a zakončil a v 25. minúte Koprna využil krásnu prihrávku do voľného priestoru od Kusého. Tak sa skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sme postupne získali prevahu. V 45.  minúte najprv Šiška unikol a po klučke na brankára netrafil prázdnu bránu, no o pár sekúnd sa k nemu lopta dostal a opäť a to už zvýšil na 3:0. Výsledok ešte upravil Koprna skompletizovaním hetriku, a hostia 2 minúty pred koncom ešte znížili na konečných 5:1, keď sa presadil po našej ľavej strane Burian.

 

Sobota 5.9.2013                       

CFM JA - Šamorín B 7:0 ( 4:0 )

góly : Koprna 4, Kusý, Šiška, Kolníková

 

Zápas 9. kola starších žiakov CFM JA sa hral na domáce pôde na ihrisku v Trebaticiach. Hosťovali sme súpera zo Šamorína, ktorý bol po 8. kole na 4. mieste, teda náš tabuľkový sused. Doposial prehrali len so silnými súpermi. 


Zostava : 
Bielik 9 (42´ Košinár 9), Nosko 8, Pitoňák 8, Murín 8, Ilenčík 8 (69´ Majkutová 7), Koprna 8 (65´ Šulíková), Amcha 8, Kluc 8 (12´ Klein), Šiška 9, Kusý 9 (58´ Kolníková), Kužlík 8 (50´ Sudora M. 7). Na ihrisko sa kôli obmedzenému striedaniu nedostal Mikudík. Pre chorobu, zranenie a rodinné dôvody chýbali Sudora F. a  Letko
 
Hodnotenie:  Zápas hodnotím kladne z pohľadu zvládnutia taktických pokyn ov.. Máme čo zlepšovať na hernom prejave a medzihre, kde nás súper výrazne prevýšil. Musíme popracovať na kolektívnej hre, na prvom kontakte s loptou a na výbere miesta - hre bez lopty. Vo finálnej fáze nám súper pomohol otvorenou hrou, čo vyhovuje naším ofenzívnym hráčom. Do vedenia sme sa dostali už v 9. minúte z kopačky Šišku. Potom sa dostal k slovu najlepší streles teamy Koprna, keď v 22., 29., 32. a 49. minúte štyrmi gólmy vylepšil skóre zápasu. Pridali sa k nemu aj Kusý a Kolníková svojím premierovým gólom. Zápas sa odohral slušne a bez kartových trestov. 

.                                           

Dohrávka 6.kola :

Sereď - CFM JA 2:2 (1:1) góly: Kusý, Koprna

 

 

Vion Zlaté Moravce B - CFM JA 4:2 ( 3:0 ) 

góly : Koprna, Šiška

Zápas 8. kola starších žiakov CFM JA sa hral na štadióne vo Vrábloch. Hosťovali nás Zlaté Moravce B, ktorí sú spojení s Vráblami. Bol to zatial najsilnejší súper, ktorý je zaslúženým lídrom tretej ligy.


Zostava :


Bielik 3, Nosko 6 (60´ Sudora F.), Pitoňák 3, Murín 3, Ilenčík 2, Koprna 3, Amcha 3, Kluc 3, Šiška 6, Kusý 2, Kužlík 3. Na ihrisko sa v tomto zápase nedostali Šulíková, Kolníková, Majkutová, Sudora M., Košinár. Pre chorobu, zranenie a rodinné dôvody chýbali Mikudík, Letko a Klein.


Legenda: hodnotenie kokrétneho hráča v zápase známky od 1 najhorší až 10 najlepší výkon.

 

Hodnotenie: 

 

Zápas hodnotím ako veľmi nevydarený. Po sérii ľahkých víťazstiev sme narazili na vyrovnaného súpera, ktorý nás avšak zaskočil svojou bojovnosťou a chuťou zvíťaziť. My sme si prvý polčas mysleli, že víťazstvá prichádzajú bez snahy, bojovnosti a bez potu na dresoch. Aj polčasový výsledok hovorí za všetko. Prehrávali sme 3:0. Po prestávke prišlo na ihrisko nové družstvo, no stačilo to len na úpravu výsledku na konečných 4:2 pre domácich. Z našej zostavy by som pochválil len dvoch hráčov za bojovnosť a snahu a to Martina Šišku a Matúša Noska. Strelcami našich gólov boli Alexander Koprna a Martin Šiška.

CFM JA - Borský Mikuláš 11:0 ( 6:0 )

góly : Kusý 5, Koprna 2, Šiška, Ilenčík, Kluc, vlastný

Zápas 7. kola starších žiakov CFM JA sa hral na domáce pôde na ihrisku v Trebaticiach. Hosťovali sme súpera z Borského Mikuláša, ktorý bol po 6. kole na 11. mieste. 
 Zostava : 
Bielik 9 (42´ Košinár 9), Nosko 8, Pitoňák 8 (50´ Mikudík 7), Murín 8, Ilenčík 8 (62´ Majkutová 7), Koprna 8, Amcha 8, Kluc 8,Šiška 9, Kusý 9, Kužlík 8 (53´ Sudora M. 7). Pre chorobu, zranenie a rodinné dôvody chýbali Šulíková, Kolníková, Sudora F., Klein, Letko
 
Hodnotenie:  Zápas hodnotím kladne z pohľadu efektivity pri premieňaní šancí. Po Alexandrovi Koprnovi sa nám rozstrieľal aj druhý útočník Alex Kusý.  Pridali sa k nim aj Martin Šiška, Michal Kluc a Jakub Ilenčík. Tomáš Bilelik spoločne s Michalom Košinárom už po tretí krát ustrážili v bránke čisté konto. Práca štvorčlennej obrany v zložení Denis Pitoňák, Adrien Amcha, Ondrej Murín a Martin Kužlík bola takmer bezchybná. Novej úlohy v teame na poste krajného záložníka sa veľmi dobre zhostil Matúš Nosko. Ostatný traja záložníci si plnili tak obranné ako aj útočné úlohy na výbornú. Zápas sa začal pre nás dobre, keď už vo 4. minúte sme sa dostali do vedenia. Súpera sme zrazili na kolená ďalšími gólmi a polčasová výsledok dol 6:0. Konečný výsledok nás nesmie uspokojiť, lebo nás čakajú ešte ťažké zápasy. 

 

zápas 5. kola  Vrbové - Kúty  8:0 ( 5:0  )

Dňa 07. 09. 2013 starší žiaci CFM JA odohrali piate kolo 3. ligy na domácom trávniku vo Vrbovom. Hostili sme súpera z Kútov. Po minulotýždňovej smole sme tentokrát strelili gól už v druhej minúte a pokračovali sme až do konca zápasu.  


Zostava:  Tomáš Bielik 6 (38´ Michal Košinár 6), Martin Šiška 7, Denis Pitoňák 5 (53´ Filip Mikudík 4), Ondrej Murín 7, Jakub Ilenčík 6 (42´ Matúš Nosko 6), Alexander Koprna 8, Adrien Amcha 7, Michal Kluc 7, Alex Kusý 6 (45´ Filip Sudora 6),  Martin Kužlík 6 (40´ Tatiana Majkutová 6), Jakub Klein 6 (62´Marián Sudora 5),

 

Legenda: hodnotenie kokrétneho hráča v zápase známky od 1 najhorší až 10 najlepší výkon.


Zhodnotenie zápasu:  Zápas pre nás začal dobre, Koprna premenil hneď prvú šancu už v 2. minúte. V prvom polčase sa mu to podarilo ešte 3 krát a pridal sa k nemu aj Šiška svojím premierovým gólom. Po polčase sa obraz hry nezmenil, využili sme všetkých 6 striedaní. Na konečný výsledok 8:0 ešte upravili Kusý a ďalšími dvoma gólmy Koprna.

 

zápas 4. kola ČFK Nitra B - Vrbové 1:0 ( 0:0 )

Dňa 31. 8. 2013 starší žiaci CFM JA odohrali štvrté kolo 3. ligy na zlom trávniku v dedinke Krškany pri Nitre. Súperom nám boli hráči klubu ČFK Nitra. Nehralo sa na hlavnom štadióne z dôvodu obsadenosti. Zápas to bol vyrovnaný, ale zo šancami len na našej strane. Avšak konečný výsledok hovorí inak. Prehrali sme prvý zápas v tejto sezóne 1:0. 


Zostava:  Tomáš Bielik 5, Matúš Nosko 5, Denis Pitoňák 7, Ondrej Murín 8, Jakub Ilenčík 5, Alexander Koprna 8, Adrien Amcha 8, Michal Kluc 6, Alex Kusý 5 (61 Filip Sudora 6),  Martin Kužlík 6, Jakub Klein 5,

 

Legenda: hodnotenie kokrétneho hráča v zápase známky od 1 najhorší až 10 najlepší výkon.


Zhodnotenie zápasu:  Opäť sme dobrou obrannou hrou a plnením si obranných povinností nepustili súpera  do žiadnej šance. No strelili nám gól z jedinej pološance po veľkej chybe našeho brankára. Dovtedy však mal náš dobre hrajúci a aktívny útočník Koprna minimálne 4 čisté gólové šance, ale dobre chytajúci brankár domácich mu nedovolil streliť gól. Aj po inkasovaní gólu sme dobíjali súperovu bránku a vyrovnanie dokonca otočenie výsledku  vyselo na vlásku. No domáci brankár v súboji s Alexandrom Koprnom zvíťazil 7:0. Nepodarilo sa nám už streliť gól a v zápase vyhral slabší, no šťastnejší team.

  

 

 

Dňa 29. 8. 2013 starší žiaci CFM JA odohrali tretie kolo 3. ligy na domácom trávniku ptoti rovesníkom z Ivanky pri Nitre z výsledkom 2:0 keď prvom polčase bol výsledok 1:0. Strelcom gólov boli Alexander Koprna a Alex Kusý.


Zostava:Tomáš Bielik 8, Matúš Nosko 6 (61 Filip Sudora 6), Denis Pitoňák 6, Ondrej Murín 8, Jakub Ilenčík 7, Alexander Koprna 6 (68´Tatiana Majkutová), Adrien Amcha 8, Michal Kluc 8, Alex Kusí 6, Filip Mikudík 6 (46&acu te;Martin Kužlík 7), Jakub Klein 8,

 

Legenda: hodnotenie kokrétneho hráča v zápase známky od 1 najhorší až 10 najlepší výkon.


Zhodnotenie zápasu:  Opäť sme dobrou obrannou hrou a plnením si obranných povinností nepustili súpera  do žiadnej šance. Strelili sme prvý gó l po veľmi peknej kombinačnej akcii po osi Kluc, Kusý, Koprna. Hralo sa zväčša medzi šesťnástkami kôli slabej aktivite domácich útočníkov. Aj napriek tomu sme si vytvorili veľa ďalších gólových pozícií. Kluc, Koprna, Kusí mohli výsledok prikrášliť. Podarilo sa to v 59. minúte Alexovi Kusému, keď po peknej individuálnej akcii strelou z 20 m zvýšil vedenie domácich na 2:0. To bol aj konečný výsledok.  

zápas 2. kola Topoľčany B - Vrbové 1:4 (0:1) góly: Koprna 3, Košinár

 

 

Dňa 24. 8. 2013 starší žiaci CFM JA odohrali druhé kolo 3. ligy na štadióne v Topoľčanoch.Team pokračuje v dobrých výkonoch a opäť zvíťazil 1:4, keď po prvom polčase bol výsledok 0:1. Strelcom troch gólov bol Alexander Koprna a štvrtý gól pridal Michal Košinár.


Zostava:Tomáš Bielik, Matúš Nosko (62´Tatiana Majkutová), Denis Pitoňák, Ondrej Murín, Jakub Ilenčík, Alexander Koprna, Adrien Amcha, Michal Kluc, Marián Sudora (45´Michal Košinár), Martin Kužlík, Jakub Klein,
 
Zhodnotenie zápasu:  V celom zápase sme nepustili súpera  do žiadnej výraznej šance, súper hrozil len strelemi z väčšej vzdialenosti. Strelili sme prvý gól po chybe domáceho obrancu. No po zmene strán sme inkasovali z veľmi peknej strely asi z 25 metrov. Súper prebral iniciatívu a v poli bol lepší, no trpezlivou obranou a dobrými protiútokmi sme súpera prevalcovali. V 48´ pekným pasom za obranu vysunul Nosko Koprnu a bolo 1:2.  Podobná situácia sa opakovala v 60´ale loptu na Koprnu poslal Kluc. V závere sa ešte presadil Košinár po peknej prihrávke Koprnu. 

 

Dňa 17. 8. 2013 starší žiaci CFM JA odohrali prvé kolo 3. ligy na domácom štadióne proti súperom z Gbelov. Premiera sa vydarila na výbornú, Chlapci zvíťazili 4:2, keď po prvom polčase bol výsledok 2:1. Strelcom všetkých štyroch gólov bol Alexander Koprna.
 
Zostava: Michal Košinár, Matúš Nosko, Denis Pitoňák, Ondrej Murín, Alexander Koprna (60´Marián Sudora), Adrien Amcha, Michal Kluc, Alex Kusí (66´Nikola Kolníková), Filip Mikudík (64´Lenka Šulíková), Martin Kužlík (26´Filip Sudora), Jakub Klein,
 
Zhodnotenie zápasu:  V prvom polčase sme nepustili súpera  do žiadnej výraznej šance, strelili sme síce tri góly no polčasový výsledok bol 2:1. Hneď v druhom polčase sme pokračovali v dobrom defenzívnom výkone so smrtiacimi protiútokmi. V 50 min, už bolo 4:1. V závere ešte súper upravil výsledok na 4:2.

INFO :  prípravný zápas - Nové Mesto - CFM JA  2 : 1 ( 1:1 )  gól : Koprna

 

Starší žiaci MFK Vrbové vyhrali turnaj na Lednických Rovniach,za účasti družstiev - Nová Dubnica, Nemšová, Lednické Rovne a CFM JA. Výsledky: CFM JA - Nemšová 0:0,postup do finále po úspešnom roztrele z pokutových kopov ( 2:1 Amcha, Koprna ), finále CFM JA - Lednické Rovne 2:0 (1:0), góly: 2x Michal Kluc

 

Ďalšie info: skupina na facebook sa volá  CFM JA žiaci - treba si ju na facebooku len dať vyhladať a požiadať o členstvo, alebo požiadať o priateľstvo priamo mňa - (Tomáš Andrísek)