PRÍPRAVKA - U11 - ZSFZ

V sobotu 12.3. organizujeme turnaj pre všetky deti PRÍPRAVIEK CFM JA a ich kamarátov a rodinných príslušníkov (brat, sestra, bratranec...) Turnaj sa uskutoční od 8:00 približne do 12:00 na II. ZŠ Vrbové vo veľkej telocvični. Potom, ako budeme mať potvrdených všetkých z akadémie (prípravky), ktorí sa chcú zúčastniť, rozdelíme chlapcov do družstiev. Vytvorené družstvá sa budú následne snažiť osloviť kamarátov MIMO CFM JA ( narodených r. 2005 - 2009) aby sa k nim pridali do družstva a prišli si s nimi zahrať. Ďalšou úlohou chlapcov bude si v takto vytvorenom družstve vymysieť NÁZOV. Preto vás prosíme o čo najskoršie potvrdenie účasti, aby sme chlapcov a dievčatá mohli začať rozdelovať. 
Pôjde najmä o zábavu a radosť z futbalu, taktiež o to, aby sa chlapci spoznávali medzi sebou a jednotlivými skupinami. Preto budú vytvorené družstvá zmiešané zo všetkých skupín (vekových kategórií). 
Prídte povzbudiť svoje ratolesti.
Ďalšie info v priebehu týždňa.

 
 

Nominácia: Pripka, Hornák, Mahrek, Vulgán, Obuchová, Letko, Daniel, Fořt, Obuch, Sabo.

Strelci gólov.
Sabo 4, Fořt 2,Hornak 2, Letko, Daniel 2.

V sobotu 13.2. poobede sme odohrali turnaj v Hluku na Morave ročník 2005 a mladší. Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev. Postupne sme si zmerali sili s Buchlovicami 0:2, Dolním Nemčím 1:1, Boršicami 4:0, Kunovicami1:2 a Slováckom 4:0. Celkový výkon na turnaji nás veľmi potešil. Chlapci a dievča nám ukázali že vieme bojovať a "pobiť" sa o výsledok až do posledných sekúnd. Bojovnosť si v našom kolektíve veľmi ceníme. Vychádzala nám kombinačná hra a dokázali sme vyhrávať ťažké osobné súboje. Pomaličky sa nám už začal ukazovať aj postupný prechod do útoku. Samozrejme v našom výkone boli aj chybičky o ktorých každý vie, a povieme si na tréningu riešenie situácií pri ktorých sme najčastejšie robili chyby. Na druhej strane treba dodať že v prvých dvoch a v treťom zápase nám chýbalo trošku toho povestného šťastička. Nakoniec sme obsadili konečne tretie miesto.Za dnešný výkon chlapcov chválime. Zaslúžili by ste si aj prvé miesto, ale aspoň máme o čo hrať nabudúce.

Samozrejme ďakujeme rodičom za pomoc pri doprave.

P.S. Chválime dnes výkon všetkých zúčastnených, ale výnimočnú pochvalu dnes dostane Lukáš Daniel.

 

 

Hodnotenie Turnaj Myjava U10

Nominácia: Marušic, Majerník, Mahrek, Garafa, Sadloň, Obuch A., Obuch L., Daniel, Fořt

Vstup do kalendárneho roka nám vôbec nevyšiel. Tak ako sme zvyknutí takmer v každom turnaji, i v tom dnešnom sme sa rozbiehali veľmi ťažko, pôsobili sme zaspato a ustráchane. I napriek tomu sa nám úvodný zápas proti Novej Dubnici podarilo zvíťaziť 1:0. Avšak, naproti ostatným turnajom, sa naša výkonnosť nestupňovala smerom nahor, ale naopak, mala klesajúcu tendenciu. Po zhoršenom výkone a prehre proti chlapcom z Futbalovej školy Róberta Hanka 1:2, prišiel ešte horší výkon a prehra s Myjavou 0:3. Chlapcov sme sa snažili už za chyby nekarhať a nenapomínať za zle prevedené veci. Naopak, nabádali sme ich, aby si zostávajúce zápasy aj napriek tomu, že sa im nedarí užili a zahrali s chuťou. Chlapci nás však dokázali prekvapiť, a to pokračovaním v zlom výkone. Pôsobili veľmi ustráchane, čo sa podpísalo pod absolútne zlé vykonávanie každej hernej činnosti jednotlivca. Navyše, v každom zápase chýbal akýkoľvek pohyb hráča bez lopty, a tak sa futbal hrať nedá. Snažíme sa chlapcom vysvetliť, že na turnaje a zápasy chodíme kvôli nim, aby naberali zápasové skúsenosti, porovnávali sa s rovesníkmi z ostatných klubov, spestrili si sobotu či nedeľu alebo to brali ako určitú formu tréningu, kde na odmakanom zápase naberú na vytrvalosti či technike. Sme si však istí, že z toho dnešného turnaja si chlapci určite nemohli nič odniesť. Chceme aby si to chlapci uvedomili, a prispôsobili tak svoje nasadenie v zápasoch ale i v tréningoch. Všetko je to pre vás!

 

Futbal Aréna Cup 2015 - U11

Dnes sme sa zúčastnili celodenného kvalitne obsadeného turnaja v Korni. Žial, chlapcom sme zabudli povedať, že hlavným dôvodom účasti je to najdôležitejšie, a to hrať futbal. Ospravedlňujeme sa a je nám to veľmi ľúto, no viac nie je čo hodnotiť. Chlapci dnes nemali svoj deň a všetko dôležité sme si už povedali po každom zápase a aj po turnaji. Najviac nás ale mrzí, že sme na turnaji nič nepredviedli z toho, čo vieme a pôsobili sme akoby sme chlapcov dali dokopy deň pred turnajom.

 
 

CFM JA U11 4 – 4 Sereď U11

Nominácia: Vulgán, Lenický, Hornák, Tonkovičová, Letko, Mahrek, Žiťnanská, Zifčák.

Góly: Žiťnanská, Lenický 3

Hodnotenie: V dnešnom zápase sa opäť potvrdila veta „kde je snaha, tam je cesta“. Aj keď sme tento zápas nevyhrali, môže nás tešiť parádne nasadenie s akým sme do zápasu nastúpili. Ako sme si povedali v šatni pred zápasom dôležitá ja snaha a nasadenie vždy sú na prvom mieste tieto dve veci. Samozrejme potvrdilo sa to aj zápase, súper bol taktiež snaživý a odhodlaný, takže zápas nemohol skončiť nijak inak ako remízou. Z môjho pohľadu sme dnes ukázali kvalitný výkon plný osobných súbojov, hlavne v prvom polčase pekných kombinácií ktoré nám niekedy vychádzali aj na moje prekvapenie. Samozrejme musíme sa pozrieť aj na nepresnosti a chyby ktoré sme spravili, prvý dotyk s loptou, v druhom polčase nepresné prihrávky kde ich už bolo viacej, zle spracovanie lopty a v neposlednom rade obsadzovanie súperových hráčov. Detská ale opäť potvrdili že sú šikovné, futbal ich baví, majú ho radi a sú ochotné isť kvôli víťazstvu až na dno svojich síl, toto sú pre nás dôležité vlastnosti a len vďaka tomuto sa budeme zlepšovať a futbalovo rásť.

 
1.kolo
 
U11 CFM JA 6 – 5 Močenok
 
Góly: Sedlák 2, Hornák 2, Mahrek, Lenický, 
 
Súper v dnešnom zápase začal veľmi aktívne napádať a svojou vysokou hrou vytváral tlak na 
 
našu obranu. Takouto hrou sa dostali veľmi rýchlo do vedenia a dokonca dokázali skóre 
 
navýšiť na 3:1. Sme nesmierne radi a hrdí na chlapcov a dievča v bránke, že za tohto stavu 
 
sme neprestali hrať, ale naopak, začali sme viacej. Nesklonili sme hlavy a dokázali sme 
 
rýchlo vyrovnať a zvýšiť skóre v náš prospech. Sme radi, že v dnešnom zápase sa ukázali 
 
veci, ktoré boli rozhodujúce na turnaji v Seliciach (agresívna hra s dôrazom v rámci pravidiel, 
 
aspoň náznaky boli vidieť, práca s loptou slabšou nohou – šetrí čas – ak je presná zrýchľuje 
 
hru.) Aj  na týchto veciach je vidieť že chlapci sa rýchlo učia a napredujú.
 
 

"NO RACISM CUP U11"
Hodnotenie turnaja: Selice 1. 9. 2015

Nominácia: Tonkovičová, Vulgán, Majerník, Hornák, Mahrek, Sadloň, Škrabák, Obuch L., Dadík, Lenický, Irha, Sedlák, Daniel, Fořt.

Hodnotenie:
Na turnaji v obci Selice (okr. Šaľa) sa zúčastnilo 14 kvalitných družstiev. Medzi zúčastnenými boli mládežníci slovenských klubov so zvučnými menami ako napríklad MFK Ružomberok, Spartak Trnava, FC Vion Zlaté Moravce, Inter Bratislava, AS Trenčín. Družstvá boli v turnaji rozdelené do troch päťčlenných skupín, kde sme sa postupne stretli s ŠKF Sereď, Lokomotíva Trnava, FC Vion Zlaté Moravce a MFK Ružomberok. Výsledky našej skupiny nás posunuli do vyraďovacích bojov zo štvrtého miesta. V zápase v ktorom sa rozhodovalo či budeme hrať o 7.,8.,9. alebo 10.,11.,12. miesto sme sa stretli s ŠK Močenok. Po bezgólovej remíze a vyhratom penaltovom rozstrele sme spolu s Lokomotívou Trnava a FC Baník Horná Nitra vytvorili mini skupinu troch mužstiev ktoré sa „pobili“ o 7. miesto, po dvoch prehrách sme obsadili na turnaji konečné 9. miesto.

Už prvé zápasy v skupine ukázali akým smerom sa poberá štýl dnešného mládežníckeho futbalu. Úspech slávila najmä agresívna, rýchla, kombinačná hra s veľkým dôrazom. V prvom zápase sme nastúpili proti ŠKF Sereď. Hru sme mali celý zápas pod kontrolou a súper sa dostával len zriedkavo do nebezpečných situácií. Vyhrali sme 3:1. V druhom zápase sme sa stretli s Lokomotívou Trnava. Začali sme dobre a dostali sme sa do jednogólového vedenia. No súper, ktorý bol po kombinačnej stránke jedno z najlepších mužstiev turnaja, využil naše dve zaváhania a otočil výsledok vo svoj prospech – 1:2 . V treťom zápase sme hrali s FC Vion Zlaté Moravce. Opäť sme dobre začali a dostali sme sa do vedenia 1:0. Súper však nezložil zbrane a svojou dôraznou hrou sa mu podarilo otočiť výsledok a navýšiť skóre na 4:1. V poslednom zápase v skupine sme sa stretli s Ružomberkom. S absolútnym víťazom turnaja sme odohrali náš najlepší zápas a opäť sa nám potvrdilo že poctivosťou, snahou, a zodpovednosťou sa dá hrať futbal proti akémukoľvek mužstvu. V zápase nás mohli mrzieť len nepremenené šance, vzhľadom k čomu sa zápas skončil bezgólovou remízou. Po skončení skupinovej fázy turnaja sme sa stretli s ŠK Močenok. Súpera, proti ktorému odohráme prvé kolo prípraviek U11 a U9, sme od začiatku zatlačili našou aktívnou hrou, bohužiaľ opäť sme nedokázali skórovať a po bezgólovej remíze nasledoval penaltový rozstrel. Šťastena sa tento raz priklonila na našu stranu a v 5. kole rozstrelu sme potvrdili našu výhru. V posledných dvoch zápasoch o umiestnenie proti Lokomotíve Trnava a FC Baník Horná Nitra chýbali už našim chlapcom sily a tak po dvoch prehrách sme obsadili na turnaji záverečné 9. miesto.

Ako bolo vidieť z našej hry v porovnaní s ostatnými mužstvami, čaká nás ešte veľmi veľa práce. V tréningovom procese sa musíme okrem techniky sústrediť na zdokonaľovanie rýchlosti! A to vo všetkých smeroch. V herných činnostiach jednotlivca alebo herných kombináciách. Čiže zrýchliť štart na loptu, prácu s loptou (vedenie lopty, prihrávanie, spracovanie lopty). Veľmi dôležitým prvkom je pohyb hráča bez lopty. Ten sme v tréningovom procese už zlepšili, najmä však iba u obrancov. Pri aktívnom a dôraznom napádaní súperov, ktorí sa snažili zachytiť našu rozohrávku už od brankára, boli naši dobre pohybujúci sa a odskakujúci obrancovia obsadení. Vtedy nám tento pohyb chýbal u útočníkov. Popracovať musíme ďalej na dôraze, ktorý zdobil hru našich súperov. Toto sú veci ktoré chceme postupnou prácou zdokonaľovať. Ako sme už písali vyššie, s poctivosťou, snahou a zodpovednosťou, veríme, že sa nám to bude úspešne dariť. 
Nezabúdajme však, že tréneri sú iba prostriedkom na zdokonaľovaní hráčov. Ostatné je už na hráčoch samotných, ktorí svojou usilovnosťou, zodpovedným prístupom a vytrvalosťou zlepšujú svoje výkony. Preto nezabúdajme, že trénujeme pre seba, a nie pre trénerov.

Na záver sa chceme poďakovať chlapcom za predvedený výkon. V našej kategórií nejde o výsledky, hoci umiestnenie, vzhľadom na výkon a bojovnosť trošku mrzí. Na strane druhej, sme hrdí nato, že sme dokázali držať krok so spomínanými mužstvami. Taktiež sa chceme poďakovať rodičom za účasť, povzbudzovanie chlapcov a dievčat na turnaji, ale i podporu mimo neho, pretože aj vy ste súčasťou tímu. V neposlednom rade patrí vďaka aj za pomoc pri doprave.

Písali: Martin Bališ a Ondrej Macháč

 
V sobotu 22.8.2014 odhráme 1. majstrovský zápas prípraviek v súťaži OBFZ o 10:30 nastúpime na zápas proti Šulekovu. Zraz 9:30 ihrisko Trebatice. 
Nominácia : Žiťnanská, Zifčák, Majerník, Sedlák, Letko, Tonkovič, Mahrek, Škamla, Gogol, Škrabák, Feranec, Medo, Kováčik.
 
 

Hodnotenie turnaja Myjava U9

Zúčastnené mužstvá: Nové Mesto nad Váhom, Skalica, Myjava, CFM JA

Na umelej tráve na Myjave sme odohrali v nedeľu 16.8. malý turnaj 4 mužstiev. Na mokrom, šmykľavom a rýchlom povrchu sme nastúpili na prvý zápas proti Myjave. Na podmienky sme si rýchlo zvykli a v tomto zápase sme previedli sympatický výkon. Hra sa odohrávala prevažne pred bránkou súpera a dokázali sme si vytvoriť veľa sľubných príležitostí na skórovanie, no brankára domácich sme dokázali prekonať len raz. Zato sme boli v závere zápasu potrestaný keď súper dokázal premeniť nariadený pokutový kop. Výsledok zápasu 1:1.

Druhý zápas sme odohrali proti Novému Mestu. Súper nás od začiatku vysoko napádal čo nám robilo problém. K ohrozeniu súperovej bránky sme sa dostávali len zriedkavo aj to len po kostrbatých akciách. Aj to svedčí o našej prehre 4:1.

V poslednom zápase sme nastúpili proti družstvu Skalice. V tomto zápase si naši chlapci napravili chuť keď súpera porazili vysoko 8:0. V týchto zápasoch sme videli okrem pekných akcií a chuti hrať futbal aj množstvo nedostatkov na ktorých musíme v blízkej budúcnosti pracovať. Zamerať sa musíme hlavne na prvý dotyk hráča s loptou, pohyb bez lopty a prihrávky. Nakoniec by sme radi poďakovali chlapcom za predvedené výkony.

 
 

Hodnotenie CFM JA vs. Spartak Myjava U9, U10, U11

Vo všetkých kategóriách treba chlapcov za dnešný výkon proti rovesníkom zo Spartaku Myjava pochváliť. Odohrali 60 minút čistého času s pomerne nízkym počtom striedaní. Napriek tomu a náročnému počasiu podali bojovný výkon. Práve bojovnosť sa spomínala pred zápasom v šatni, a preto sme radi, že si chlapci zobrali slová trénerov k srdcu. To svedčí aj o zlepšenej komunikácii a disciplinovanosti, v ktorej, pravda, máme ešte nedostatky – to však nebol prípad dnešného zápasu. Vyzdvihnúť treba obrannú prácu chlapcov, keď sa pomerne rýchlo zbavili návyku iba bezcieľne odkopávať lopty. Naopak bolo vidieť snahu o konštruktívnu a adresnú rozohrávku. Rovnako aj útočnú fázu treba pochváliť, však v dnešných troch zápasoch sme vsietili spolu až 35 gólov.
Snažíme sa riadiť v duchu hesla: 
„Bránia a útočia všetci.“ V znamení tohto hesla nám ide o vychovanie univerzálnych hráčov, aby útočník vedel dobre brániť a technicky vyspelý obranca obísť hráča a kombinovať pod tlakom. Práve vďaka dobrému napádaniu súpera pred jeho vlastnou bránou sme dosiahli niekoľko gólov. Chybičky sa už vyskytovali v HČJ (herné činnosti jednotlivca), konkrétne vo vedení lopty, v spracovaní lopty a v prihrávaní. Sú to základné futbalové zručnosti, ktoré by už aj takéto mládežnícke družstvá mali ovládať na pomerne dobrej úrovni. Preto tréningové procesy budú zamerané najmä na nácvik a zdokonaľovanie HČJ. Samozrejme, v myšlienke, že sa učíme hrou, a nie, že sa učíme, aby sme hrali...

Výsledky zápasov:
U 9 CFM JA 9 : 5 Spartak Myjava
U 10 CFM JA 3 : 8 Spartak Myjava
U 11 CFM JA 22 : 4 Spartak Myjava

Písal Ondrej Macháč, Martin Bališ.

 
 
 

 tréningy prebiehajú podľa pokynov trénerov.

 

 
 
 

 

V utorok si kúpte Piešťanský týždeň, kde by sa mal nachádzať článok o turnaji!!!


Chlapcom a rodičom ďakujem za príjemnú nedeľu... Chlapci si dnes prvé miesto zaslúžili, stále bojovali, snažili sa hrať pekný futbal, ktorý nás všetkých musel a aj bavil! Som rád, že práca, o ktorú sa snažíme má postupne svoje výsledky! Musíme v nej však ďalej pokračovať! Hráčom ďakujem za dôstojnú reprezentáciu našej akadémie... :-)

 

Prípravka
 1.ZŠ Vrbové (horná škola) tréning v hale vchod od umelej trávy!!!
Utorok
1.skupina 15:50 zraz 16:00 tréning
2.skupina 16:50 zraz 17:00 tréning

štvrtok
1.skupina 14:50 zraz 15:00 tréning
2.skupina 15:50 zraz 16:00 tréning
V týchto termínoch budeme trénovať až do Vianoc v prípade zmeny posielam SMS.
 
 

 

Turnaj Piešťany....Prvé miesto...Gratulujeme  :-)

8.6.2014

 

 
 
Tréner: Směřička Martin 0917 374 085
 
Tréningy: streda - 17:00, piatok 15:45 ( aktualizované 3.3.2014 )
 
Miesto: 2.ZŠ Vrbové
 
Súpiska mužstva: 
Hornák Matej 2005
Kováčik Lukas 2005
Dadík Kristián 2005
Nguyen Dávid 2004
Škamla Lucas 2005
Gogol Nikolas 2005
Feranec Matúš 2003
Tonkovičová Paulína 2004
Medo Matej 
Malina Matúš 2004
Blaška Dávid 2006
Štefanka Kristián
Podmela Patrik
Borovský Dominik 
 
 Nejasnosti si prosím ujasnite na telefónnom čísle 0917 374 085 (Směřička).

 

 

 

Dôležité info : Rozdelenie prípraviek do skupín

PRÍPRAVKA CFM JA - Vrbové  – SKUPINA č.1

tréner: Kuťka Juraj

 

 

MINI PRÍPRAVKA CFM JA – Vrbové -  SKUPINA č.2

tréner: Smeřička Martin

mobil: 0917 374 085

 

                                                

 

PRÍPRAVKA CFM JA –  Trebatice - SKUPINA č.3

tréner: Smeřička Martin

mobil: 0917 374 085